субота , 21.05.2022

МОЗ готується до випробування вакцини від коронавірусу у Франківську та ще трьох містах

Для участі у випробуваннях залучать 4200 українців.

В Україні випробують європейську вакцину від коронавірусу на 4,2 тис. добровольців. Дослідження розпочнуться, як тільки матеріалів для проведення тестування вакцини проти коронавірусу буде достатньо. Для проведення досліджень розглядаються клінічні центри в Києві, Вінниці, Львові та Івано-Франківську.

Про це 15 жовтня сказала директорка Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко в ефірі суспільно-політичного ток-шоу «Право на владу», повідомляє ТСН.

Вона не уточнила назву компанії, що розробила вакцину, зазначивши лише, що це європейський виробник.

«Наші найближчі очікування отримати вакцину і вилікуватися одразу всім або напрацювати необхідну кількість імунізованих громадян нашого суспільства, але на сьогодні ми перебуваємо в середовищі, коли очікувати вакцини з доведеною ефективністю, які пройшли стандартних три фази, раніше 2021 року не доводиться.

Ми отримали першу заявку минулого тижня на проведення дослідження третьої фази європейського виробника і сьогодні ми працюємо над експертизою цих матеріалів. Якщо матеріали будуть в достатньому обсязі і підтвердять безпеку проведення цього дослідження в Україні, то 4,2 тис. українських добровольців зможуть взяти участь у цьому проекті. Коли це відбудеться? Нам би хотілось, щоб якнайшвидше», – зазначила Тетяна Думенко.

За її словами, добровольці зможуть звернутися до реєстру клінічних досліджень, де є повна інформація про всі дослідження.

«У цьому дослідженні розглядаються клінічні центри з відповідальними дослідниками таких міст: кілька центрів у Києві, кілька центрів у Вінниці, Львові, Івано-Франківську. Я думаю, що це будуть найближчі точки регіону, але ми очікуємо приходу більшої кількості клінічних досліджень в Україну, оскільки українські дослідники є відомими на міжнародному ринку спеціалістами з проведення клінічних досліджень», – резюмувала Тетяна Думенко.

Нагадаємо, в Україні, за даними МОЗ, з часу епідемії станом на 16 жовтня, виявлено 287231 випадок зараження вірусом COVID-19, 5408 людей померли, 121919 – одужали.

За минулу добу в Україні зафіксовано 5992 нових випадки захворювання. Також минулої доби зафіксовано 106 летальних випадків і 2269 людей вилікувалися.

Читайте також:
Івано-Франківськ та ще 7 обласних центрів потрапили до червоної зони карантину

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*