субота , 25.09.2021

Жительку Івано-Франківщини укусила змія

Випадок трапився у суботу, 11 липня, у Калуському районі.

гадюка звичайна

Близько 15:20 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що до Калуської центральної районної лікарні поступила 68-річна жителька села Збора з діагнозом «укус змії». Стан потерпілої задовільний, інформують у Головному управлінні ДСНС в Івано-Франківській області.

Як відомо, в лісах Прикарпаття найчастіше зустрічається лісова гадюка. Натрапити на небезпечних плазунів можна в лісі під час збира­ння ягід чи грибів, а також в полі на сінокосі,  чи на пасовищі,  трапляються  й випадки, коли змію можна побачити і на власному подвір’ї. Зазвичай плазуни тікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси, одразу ж ховаються в нори або відповзають якнайдалі. Але в спеку їхні відчуття притуплюються, вони не реагують на шум,  стають лінивими та малорухливими, і тоді існує небезпека, що людина може натрапити на  змію у природному середовищі будь-де.

При укусі змії   категорично заборонено висмоктувати отруту з рани, припікати місце укусу чи ро­зрізати його, щоб пустити кров, або ж накладати джгут на кінцівку, а припікання місця укусу може загрожувати інфікуванням, як і відсмоктування отрути.

Рана від укусу змії, як правило, не кровить. Тому перша допомога – це накласти на уражене місце стерильну антисептичну пов’язку, радять рятувальники.

Обробляти рану не потрібно. Потерпілого треба якнайшвидше транспортувати до найближчого медичного закладу. Під час перевезення місце, на яке прийшовся укус, слід укласти на підвищення. Все решта – справа рук лікарів.

Читайте також:
Як відрізнити отруйну змію від неотруйної

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*