п’ятниця , 17.09.2021

Верховна Рада ухвалила новий перелік районів, разом з Верховинським

На Прикарпатті буде шість районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський та Верховинський

Верховна рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

За це віддали свої голоси 238 народних обранців. Голосування відбувалося під крики “Ганьба”.

Перед голосуванням виступили представники різних фракцій, які критикували зменшення районів та наголошували, що нинішня влада позбавляє людей прав і з децентралізацією це не має нічого спільного.

Представник комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначив, що комітет рекомендував Раді ухвалити постанову, проте зменшити кількість районів не до 129, як планувалось раніше, а до 138.

Зокрема до списку районів, які запропонував уряд, комітет запропонував додатково утворити:

У Вінницькій області – Жмеринський район;

У Дніпропетровській області – Синельниківський район;

У Закарпатській області – Рахівській район;

В Івано-Франківській області – Верховинський район;

У Київській області – Вишгородський район;

В Одеській області – Березівський район;

У Херсонській області – Бориславський і Скадовський райони;

У Чернігівській області – Корюківський район.

Згідно з пояснювальною запискою, в АР Крим та областях планувалося утворити 129 районів (з них 17 на тимчасово окупованій території АРК, Донецької та Луганської областей) та ліквідувати 490 районів, які існують нині.

Зазначається, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району, а вибори депутатів райрад, ліквідованих районів не проводяться.

Також постанова передбачає, що ліквідація та утворення районів на окупованих територіях АР Крим, Донецької та Луганської областей проводиться після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.

Таким чином, згідно з постановою, на Прикарпатті буде шість районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський та новоутворений Верховинський.

Ознайомитися з постановою можна тут

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*