середа , 21.02.2024

Коломийські депутати поїдуть на сесію до Києва відстоювати українську мову

У Коломиї відбулася 64 позачергова сесія міської ради. На порядку денному – єдине питання: звернення до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова

«Законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» (№2362), внесений народним депутатом України М. Бужанським, передбачає істотні зміни до освітнього та мовного законодавства, спрямовані на звуження сфери застосування української мови в освітньому процесі», – кілька годин тому написав в соціальній мережі Facebook Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає Дзеркало Коломиї.

Обурив проєкт закону й коломийських депутатів. Зокрема, Геннадій Романюк називає законопроєкт «злочинним та антиукраїнським»:

“Поки що можна назвати прізвища двох злочинців: Бужанський і Разумков. Останній неодноразово висловлювався щодо некомфортності української мови та закликав до русифікації”, – каже чоловік.

Депутат Коломийської міської ради переконаний: де панує російська мова, там уже немає України та вважає законопроєкт прямою загрозою суверенності української держави.

Тому сьогодні о 18:00 від драмтеатру (на Вічевому Майдані – ред.) до Києва вирушить автобус. У столиці депутати планують провести наступну сесію:

“Закликаю всіх депутатів також збиратися та їхати до Києва. Ми маємо зробити все, щоб цей законопроєкт не був прийнятий, – продовжив Генадій Романюк. – Поки що діятимемо парламентськими методами, але в майбутньому не виключаємо використання всіх можливих способів, щоб цей законопроєкт відхилили».

Напередодні текст звернення одноголосно підтримала сесія районної ради. Сьогодні за неї проголосували й депутати міської ради. Окрім того, звернулися й до Президента України та Прем’єр-міністра.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*