неділя , 26.09.2021

Залишилися без житла. На Івано-Франківщині селевий потік зніс хату (ВІДЕО)

Матір-одиначка Руслана Кубайчук через негоду залишилася без будинку.

Жінка виховує двох дітей. Старша дочка – інвалід з дитинства. Їхню оселю у селі Хороцеве Білоберізької ОТГ разом з іншими господарськими будинками засипав камінням та землею селевий потік, який ішов з гір.

Зараз дістатися до будинку Руслани Кубайчук можливо лише через сусідні двори та імпровізований міст. Жінка розповідає, коли селевий потік накрив її будинок, вона разом з дочкою їхала у Верховину, інформує Суспільне.

“Я не бачила, як це сталося, сусідка подзвонила і сказала. Слава Богу, що нас не було в хаті, ніхто б не врятував”, – розповідає Руслана Кубайчук.

Селевий потік забрав усі її пожитки: одяг, меблі, кухонну техніку, телевізор. У будинку провалилася підлога. Тут також купа гірського каміння.

Живе Руслана Кубайчук одна з молодшою дочкою. Старша – у сусідньому селі. Зараз їх прихистила сусідка.

“Вона не має, де жити, в неї дитина мала. Куди вона піде? А в мене є де жити, хай йде. Як то кажуть, хліб, вода є, а все інше, надіюся, держава їй допоможе”, – каже жителька села Хороцеве Іванна Дмитрюк.

Селевий потік пошкодив і будинок Іванни Дмитрюк також. У підвалі вода, порядкувати щось важко, бо дощ продовжується.

Вода на господарство Іванни Дмитрюк та Руслани Кубайчук зійшла з гори, яку місцеві називають Ріжі. Іванна Дмитрюк каже, що цього потічка уже два роки не було. Тривала стихія 45 хвилин.

З бюджету об’єднаної громади Руслані Кубайчук надали допомогу – п’ять тисяч гривень.

“Тут нема що відновлювати, треба будувати новий будинок. Пані Руслана має земельну ділянку, будем виробляти усі документи, змінювати цільове призначення. Будемо просити про допомогу район, область та державу. На позачерговій сесії Білоберізької об’єднаної територіальної громади одноголосно підтримали, що ми всі зусилля кидаємо на цей будинок”, – каже голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк.

У коментарі голова Івано-Франківської облдержадміністрації Віталій Федорів розповів, що про цю ситуацію йому відомо: “Будемо швидко реагувати в питанні будівництва або придбання нового житла. Є кілька варіантів. Розумієте, не можливо раз і збудувати. За бюджетні кошти це буде важко зробити, будемо задіювати резервні фонди”.

До слова, через негоду у Білоберізькій ОТГ, що на Прикарпатті, частково зруйнувалося дорожнє сполучення. Селеві потоки пошкодили та розмили 30 км місцевих доріг.

у селах Надвірнянського району Івано-Франківської області через негоду пошкоджено три мости. Майже 400 людей не можуть скористатися транспортним сполученням.

Авторка: Оксана Василик

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*