вівторок , 19.10.2021

Прокуратура Прикарпаття розпочала кримінальне провадження щодо вирубок лісу, які спричинили паводок

Провадження розпочали за ст. 441 КК України (Екоцид)

Прокуратура Івано-Франківської області за матеріалами УСБУ в області розпочала кримінальне провадження за численними фактами незаконної порубки лісу, що призвело до значних паводків на території Івано-Франківської та інших областей.

Про це повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Провадження розпочали за ст. 441 КК України (Екоцид – масове знищення рослинного або тваринного світу, отруєння атмосфери або водних ресурсів, а також вчинення інших дій, що можуть спричинити екологічну катастрофу).

Прокуратура повідомляє, що у червні 2020 року на території Прикарпаття випала понаднормова кількість опадів, внаслідок чого загинуло 3 особи, підтоплено більше 10 тис житлових будинків, зруйновано 150 км доріг та 90 мостів, пошкоджено 586 доріг та 169 мостів, знищено 4146 м берегоукріплення.

“Їх виникнення, ймовірно, стало можливим внаслідок масового знищення об’єктів рослинного світу, порубки лісів, неналежного здійснення лісогосподарської діяльності та невиконання заходів по охороні навколишнього природного середовища посадовими особами”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

На даний час тривають першочергові слідчі дії. Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручено слідчому відділу УСБУ в області.

Про хід його розслідування громадськість буде поінформовано додатково.

Зазначається, що за 5 місяців 2020 року за фактами порушень у сфері охорони природних ресурсів розпочато 94 кримінальні провадження, до суду скеровано 36 обвинувальних актів. Крім того, у кримінальних провадженнях указаної категорії заявлено позови про відшкодування збитків на загальну суму 5,1 млн грн.

Читайте також:

Синоптик розповіла про причини повені на Західній Україні

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*