четвер , 23.09.2021

Кабмін розглядає три варіанти проведення ЗНО

Цьогорічне ЗНО може пройти в раніше зазначені терміни, його можуть перенести, або взагалі скасувати

Кабінет міністрів наразі розглядає три можливі сценарії проведення ЗНО 2020, залежно від епідеміологічної ситуації в країні. Про це в коментарі LB.ua розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

За його словами, цьогорічне ЗНО може пройти в раніше зазначені терміни, його можуть перенести, або взагалі скасувати.

«Усе залежатиме від епідситуації. У суботу на комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій ми обговорювали різні варіанти: що ЗНО буде проведено в заплановані дати, що його перенесуть і що його скасують. Епідситуація може вплинути на будь-який із цих варіантів, тому остаточне рішення щодо проведення ЗНО з 25 червня по 17 липня ми приймемо 22 червня», – зазначив Ляшко.

За словами головного санлікаря, якщо ситуація буде приблизно такою, як сьогодні, то ЗНО відбудеться в заплановані дати. Скасують його, якщо буде стійке зростання поширення коронавірусної інфекції.

«Коли більш ніж у 50% регіонів будуть перевищені три наші показники – інцидентність, завантаженість лікарень і тестування, і якщо загальна кількість активних хворих перевищуватиме 60 випадків на 100 тис. населення. Зараз ця цифра становить 37. Тобто нам усім потрібно дуже постаратися, щоби було таке зростання», – розповівв Віктор Ляшко.

Відповідаючи на запитання, чому під сумнівом опинилося проведення ЗНО, тоді як, наприклад, працюють усі дитячі садки, де контакт між дітьми набагато ближчий і тривалий, Ляшко сказав, що в разі описаного вище зростання темпів поширення вірусу дитячі садочки також будуть закриті.

Нагадаємо, що раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявив, що отримав інформацію про начебто підготовку владою рішення про скасування проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Він зазначив, що інформація до нього надійшла від трьох незалежних джерел, яким він довіряє, але її наразі офіційно не підтвердили.

У той же час через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні Кабмін вирішив перевести пробне ЗНО в онлайн-режим. Абітурієнти можуть зайти на свою інформаційну сторінку, завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови та літератури. Потім потрібно виконати завдання та до 19 червня внести відповіді до спеціального сервісу.

Читайте також:

Кабмін скасував проведення пробного ЗНО

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*