неділя , 26.09.2021

Через зсуви на Прикарпатті може зникнути половина найдовшого села України

Половина села Микуличин Івано-Франківської області може зникнути через зсуви ґрунту

Про це Суспільному розповів секретар Микуличинської сільської ради Петро Жіляк.

За його словами, зсув ґрунту стався зранку, між дев’ятою та десятою годинами. Про це йому розповіли люди, які стали очевидцями цього явища.

“За житловим будинком утворився зсув з гори, який перекрив русло потічка. І там збирається вода. Об’єми води просто величезні. Води зібралося до 600 метрів у довжину, шириною метрів 50 і глибиною метрів мінімум п’ять. Там є дуже великий об’єм води”, – каже Петро Жіляк.

Сільська влада вжила усіх можливих заходів, щоб убезпечити людей. Відселено мешканців 150-ти будинків.

Секретар сільради розповідає: “Це близько 500 чоловік, яких поселили по людях, по родичах, по оздоровчих комплексах. Вживаємо всіх можливих заходів, щоб ліквідувати загрозу. Проте немає ні представників з області, ні відповідної техніки. Тут немає такої техніки, яка би могла спустити цю воду”.

Він каже, що вони повідомили, що є загроза руйнування житлових будинків, в обласну державну адміністрацію. Досі до них ніхто не подзвонив, ні приїхав.

“Загроза дуже велика. Вода як піде вся зразу, це навіть важко уявити, що буде. Одну третю чи й навіть половину села може просто змити”, – пояснює Петро Жіляк.

У село прибули представники підривної служби, які доповіли “нагору”, що тут існує велика загроза. Також тут працюють представники ДСНС – з Яремчанського відділення, приїхав заступник начальника області та начальник піротехнічно-аварійного загону.

“Щоб вирішити проблему, треба дуже великих болотних тракторів, які зможуть туди добратися і розібрати ту дамбу. Гарантії, що там буде все добре, ніхто дати не може. Але не вживати заходів, коли 150 будинків під загрозою знищення, не можна. Евакуйовані люди завтра повернуться до помешкань, бо є худоба, є земля. Не буде людина тиждень сидіти по родичах”, – говорить Петро Жіляк.

Читайте також:
Негода на Прикарпатті: 10 399 будинків підтоплено, 90 мостів та майже 150 км доріг — зруйновано

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*