п’ятниця , 17.09.2021

Передумали: будівництво Хресної дороги на горі Піп Іван вирішили відкласти

Прикарпатський університет відреагував на обурення наміром збудувати Хресну дорогу на горі Піп Іван.

гора Піп Іван

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника не переходитиме до фактичного будівництва Хресної дороги на горі Піп Іван Чорногірський.

Така заява університету з’явилася сьогодні, 8 червня, після того як у соцмережах багато людей висловили своє обуренням намірами збудувати Хресну дорогу протяжністю від підніжжя гори до її вершини.

«Зважаючи на дискусію у соцмережах, яку викликала ідея створення Хресної дороги на шляху до вершини гори Піп Іван Чорногірський (Попіван), і різнополюсність її оцінок, університет прийняв рішення після створення мистецької частини проекту не переходити до наступного етапу його реалізації. Адже сама ідея проекту має об’єднуюче значення, роблячи головний акцент на екуменізмі, формуванні поваги до Природи, яку подарував нам Творець і розвитку туризму в регіоні. Тож інформуємо, що університет не розпочне інфраструктурну частину проекту, поки не сформує серед громадськості розуміння глибини його мети», – йдеться у заяві університету.

Коментуючи обурення громадськості наміром збудувати Хресну дорогу, в університеті наголосили на проблемах, які несуть ширшу загрозу для екології, аніж встановлення без обговорення сакральних споруд.

«Дискусії, які виникають в соцмережах, на жаль, досить часто залишають осторонь уваги такі явища, як винищення природних популяцій рослин і тварин, занесених у Червону книгу, хаотичний туристичний рух з багатоденним перебуванням у горах з відповідними екологічними і пожежонебезпечними наслідками, завезення рослин, які не притаманні карпатському біорізноманіттю, тощо. Саме це сьогодні є головною загрозою екосистемам Карпат, а не встановлені без архітектурних концепцій і обговорень сакральні об’єкти», – констатували в університеті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про намір збудувати на горі «Піп Іван» Хресну дорогу, яка мала стати найдовшою та найскладнішою з усіх існуючих в Україні. Відкрити Хресну дорогу планували у серпні цього року.

Однак після появи цієї інформації чимало людей у соціальних мережах, в тому числі й деякі чиновники, обурилися такій ініціативі. Противники цієї ідеї заявляли, що спорудження Хресної дороги є «паплюженням Карпат».

Читайте також:
Дземброня – найвище село в Україні вражає своєю красою (ФОТО)

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*