понеділок , 10.05.2021

Іван Красійчук: “Безкоштовне лікування хворих на COVID-19 — поки що лише обіцянки”

На Калущині станом на 11 квітня лабораторно підтверджено 41 випадок захворювання на коронавірусну хворобу, 3 з них — летальні.

Своїм баченням ситуації, що склалася через поширення коронавірусної інфекції, поділився керівник Калуської ЦРЛ Іван Красійчук, інформує Панорама Прикарпаття з посиланням на Нафтохімік-Калуш.

“Головне завдання сьогодні — захистити і зберегти колектив, щоб він мав можливість надавати необхідну допомогу. У нас є проблеми з кадрами: одні раптово захворіли, інші пішли у відпустки. Завдяки вблагодійникам, ми маємо все необхідне як для лікування хворих, так і для захисту наших працівників. Але того, що в нас сьогодні є вдосталь, завтра, через тиждень буде недостатньо, тому допомога нам ще буде потрібна”, — розповідає Іван Красійчук.

За його словами, дуже часто хворі на коронавірусну інфекцію потребують ліків, яких у лікарні немає:

“Не вірте словам про те, що держава гарантує безкоштовне лікування, бо поки що це лише обіцянки, а насправді ми ще нічого не отримали”.

В реанімаційному відділенні Калуської ЦРЛ з підтвердженим діагнозом коронавірусу померли двоє пацієнтів: 72-річна жінка та 40-річний чоловік.

“За життя цих людей велася боротьба, вони були під’єднані до апаратів штучної вентиляції легень, якими ми забезпечені. Але це не дало ефекту. Рівень кисню у крові продовжував падати, що врешті призвело до смерті. Ці дві особи були дуже інфіковані, а також мали побічні захворювання”, — зазначає анестезіолог Володимир Федоренко.

В.о. завідувача пульмонологічного відділення Калуської ЦРЛ Мар’яна Гаврилко зазначає:

“У відділенні є 25 ліжко-місць. Здебільшого тут лікуються ті хворі, яких переводять з реанімації, або з важкою пневмонією. Є серед них також ті, кому підтверджено захворювання на коронавірус. Хвороба протікає в більшості  ніби по спіралі: здається, ніби небезпека минула, але через день хвороба знову прогресує”, — розповідає лікар.

Мар’яна Гаврилко наголошує, що пацієнти з легкими формами ГРВІ мають лікуватися під контролем сімейного лікаря вдома, але якщо у них температура 37,2-37,5 не спадає протягом п’яти днів, тоді сімейний лікар має разом із пацієнтом узгодити дії з проведення обстеження, аналізів, рентгену тощо. Не треба також одразу робити експрес-тест на COVID-19, бо він може дати точний результат на 7 чи навіть 10 добу захворюваності.

Читайте також: Коронавірус в Україні: уже понад 3000 хворих, 93 людей померли

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*