субота , 30.05.2020

Кабмін дозволив продуктовим ринкам працювати, але за однієї умови

Цією підставою є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог

Кабінет міністрів дозволив роботу продовольчих ринків під час карантину за умови дотримання вимог безпеки для нерозповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19.

Підставою для відкриття ринків буде рішення представників Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про дотримання ринком вимог.

Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Сьогодні уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність.

Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог”, — зазначено у рішенні Кабміну.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко на брифінгу після засідання Кабінету міністрів повідомив, що ухвалено постанову про відкриття і функціонування ринків – 30 квітня її оприлюднять в “Урядовому кур’єрі”, після чого діяльність продовольчих ринків буде відновлено.

“При яких умовах? При збереженні санітарних норм, які були запропоновані головним санітарним лікарем Міністерства охорони здоров’я, і будуть додаткові елементи контролю. Це участь двох інспекторів Держпродспоживслужби на кожному з таких ринків.

Усього 872 ринки можуть відкритися в Україні при дотриманні норми.

Уже зараз, о 3-й годині, у Міністерстві економіки відповідальний заступник міністра проводить нараду з представниками Держпродспоживслужби на місцях, які в реальному режимі почнуть комунікувати з керівниками ринків і з місцевими органами влади, щоб ринки могли відкритися якомога швидше і щоб збереглося здоров’я людей і норми були підтримані”, — розповів Петрашко.

Міністр наголосив, що ринки закрили перед Великоднем, бо більшість  із них ігнорували правила карантину – тож зараз ринки будуть відкривати під контролем і щоденно контролювати їхню діяльність.

Керівників продовольчих ринків та фермерів Петрашко закликав дотримуватися норм, встановлених головним санітарним лікарем щодо стримування коронавірусу.

Читайте також: Мер Франківська хоче відкриття ринків і кладовищ

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*