вівторок , 18.06.2024

Через самовільний підпал трави селяни на Прикарпатті залишилися без світла

У селі Великий Рожин Косівського району, через самовільний підпал сухостою місцевими мешканцями, згоріла трансформаторна підстанція.

Про це 26 березня повідомили у прес-службі Прикарпаттяобленерго.

“Енергетикам довелось виконувати заміну силового трансформатора, який через пошкодження вогнем остаточно вийшов з ладу. Горе-господар наробив лиха 46 сім`ям, залишивши їх без електропостачання більш як на добу”. – йдеться у повідомленні.

Загалом, за минулий тиждень на Прикарпатті зареєстровано понад 200 пожеж в природних екосистемах. Причиною їх виникнення найчастіше є необережне поводження людей з вогнем або ж недолуге хазяйнування на обійстях. Хазяйнування, яке може закінчитись великими неприємностями, як от на Косівщині, де через підпал трави мешканці залишались без світла понад добу, в час карантину, зазначають енергетики.

В обленерго попереджають: підпалювати сухостій неподалік ліній електропередач – особливо небезпечно. Адже неконтрольований вогонь створює реальну загрозу обривів проводів, пошкодження електрообладнання. Такі пошкодження несуть за собою ряд тяжких наслідків: від довготривалих вимкнень до тяжких травм людей і тварин, а інколи – смерті.
⠀⠀
До речі, законодавчо встановлені штрафи за паління трави. Якщо правоохоронні органи зафіксують випадки самовільного спалювання трави, то палію загрожує штраф від 170 до 340 грн – громадянам, від 850 до 1900 грн. – посадовим особам. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень. А за нанесення особливо великих збитків передбачена кримінальна відповідальність.

Енергетики просять мешканців при виявленні загоряння поблизу ліній електропередач чи енергетичного обладнання викликати бригаду рятувальників ДСНС за номером 101, а також повідомити на цілодобову телефонну лінію компанії за номером 0 800 50 40 20.