середа , 19.05.2021

Польські фермери просять уряд зробити виняток для українських заробітчан

Рільники просять прем’єр-міністра дозволити працівникам з України залишитися в Польщі

Рільники з Всепольського альянсу профспілок фермерів та сільськогосподарських організацій звернулися до прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького з запитанням про можливість залишитися у Польщі працівникам із України.

Як вказали, їх відсутність загрожує паралічем агропродовольчого виробництва, інформує Панорама з посиланням на Польське радіо.

«У зв’язку з рішенням польського уряду закрити кордони для іноземців, ми просимо якомога швидше втрутитися, щоб дозволити працівникам з України залишитися в нашій країні», – написав голова Всепольського альянсу профспілок фермерів та сільськогосподарських організацій (OPZZRiOR) Славомір Іздебський у листі, опублікованому у вівторок.

Як зазначив Іздебський, Польща протягом багатьох років є одним із найбільших європейських виробників птиці, грибів, заморожених продуктів, яблук, вишень, смородини.

«Польська промисловість у багатьох сферах займає провідні позиції не тільки в Європі, але і в світі. Це галузі, які вимагають дуже великої кількості людської праці. Раптова нестача працівників з України у зв’язку із закриттям її кордонів призведе до краху багатьох галузей в нашій економіці та може загрожувати безпеці підтримки ланцюга постачання продовольства», – зазначив.

Іздебський вказав, що поки що українці можуть працювати в Польщі на основі безвізового режиму (максимум 90 днів) або на основі робочих віз (від 6-12 місяців). Після цього періоду вони повинні повернутися в Україну.

«Досі на їх місце прибували інші працівники з новими дозволами та візами. Дозвіл на продовження легального перебування працівників з України, які зараз перебувають у Польщі, без необхідності виїзду в Україну, є потрібним для всієї польської економіки»,  – наголосив Іздебський.

«Потрібні швидке втручання та розробка спрощених процедур, які не позбавлять польську економіку робочої сили. Зараз у Польщі працює приблизно 1,2 мільйона громадян України. Неминуче, що глобальна криза, пов’язана з пандемією коронавірусу, спричинить багатомільярдні втрати для нашої економіки, але, тим не менш, розгляд нашого запиту, хоча частково, може їх обмежити», – додав.

Нагадаємо, у зв’язку з пандемією короно вірусу Польща із 16 березня закрила свої кордони для іноземців.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*