вівторок , 22.09.2020

Катували та знімали на відео: у Перемишлянах жорстоко знущалися над сиротою із Прикарпаття

У місті Перемишляни на Львівщині жорстоко познущалися над дівчиною-сиротою.

Відео знущань та катування 18-річної дівчини оприлюднили дописувачі у Facebook, пише Zaxid.net.

Факти жорстокості викликали значне обурення читачів і справедливі запитання до місцевої поліції. Натомість у поліції стверджують, що жодних розслідувань не проводили, бо не було офіційної заяви від постраждалої.

Що відомо про інцидент?

Відомо, що дівчину звати Віра Г. (прізвище не вказуємо з етичних міркувань). Їй 18 років. Вона випускниця Перемишлянського професійного ліцею. Сама родом з Рогатинського району Івано-Франківської області.

Зі слів місцевих мешканців, дівчина після закінчення ліцею залишилася проживати у Перемишлянах та орендувала житло спільно з працівницею бару «Автостиль». Саме в цьому барі одна із працівниць вилила дівчині майонез на голову, а згодом повитирала ганчіркою, якою мила підлогу. Також працівниця бару жорстоко побила дівчину по руках, завдавши переломів. Ці знущання були зняті на відео. Інцидент трапився 20 лютого 2020 року, однак про нього стало відомо лише зараз – після розголосу у соцмережах.

Окрім того, дописувачі повідомляють про знущання сексуального характеру над дівчиною, зокрема, про те, що працівниця бару систематично змушувала дівчину надавати сексуальні послуги за 70-100 грн.

Дописувачі пишуть про причетність до знущань працівниці бару Іванни Козинець, але сама вона це заперечує. Відповідне відео інтимного характеру ZAXID.NET отримав від місцевих мешканців на правах анонімності, однак не публікує його з етичних міркувань.

Мешканці також інформують, що місцева поліція у Перемишлянах відмовилася прийняти заяву від дівчини, натомість сказала їй звертатися в поліцію за місцем реєстрації – в Івано-Франківську область. Так діяли тому, що родич власниці бару Ірини Соляник є діючим працівником поліції та працює в управлінні стратегічних розслідувань у Львівській області.

Поліція стверджує, що без заяви реагувати не може

Начальник Перемишлянського відділу поліції Львівщини Олександр Прокопчук розповів, що дівчина повнолітня – 2001 року народження. Родичі зверталися в поліцію міста Галич Івано-Франківської області про розшук дівчини, оскільки не знали, де вона перебуває.

Коли ж перемишлянські поліцейські встановили її місце перебування, запросили її у відділок. Це було 20 лютого цього року. Тоді в поліції побачили тілесні ушкодження дівчини, але провадження не відкривали, бо постраждала відмовилася писати заяву. Після цього вона поїхала у Галич.

Начальник місцевої поліції повідомив, що жінка не зверталася в поліцію і щодо сексуального насильства над нею.

«На даний момент маємо таку ситуацію, що в нас була людина, але заяву писати відмовилася. Але це не позбавляє її можливості у будь-який момент з такою заявою звернутися. Наскільки нам відомо, у Галичі вона зверталася до лікаря, лікар в поліцію. Там у неї відібрано заяву за фактом тілесних ушкоджень. Щодо інших моментів – сексуального характеру, таких речей до нас не надходило. Зараз наші працівники зв’язуються з нею. Якщо вона буде подавати заяву, будемо проводити розслідування», – повідомив Прокопчук.

Начальник Перемишлянського відділу поліції заявив, що без заяви поліція не може реагувати на такі злочини.

«Є окремі види злочинів, які відповідно до КПК вносяться до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою потерпілого. Якщо немає заяви потерпілого, як ми можемо розслідувати такі речі, якщо сам потерпілий не виявив такого бажання», – стверджує він.

Разом з тим, з його слів, наразі поліція вивчає повідомлення у соцмережах і прийматиме рішення.

«Будемо спілкуватися з нею, а вже від того будемо відштовхуватися. На емоціях ми нічого робити не зможемо, бо розуміємо, яка тому буде надана юридична оцінка», – заявив Олександр Прокопчук.

Він також запевнив, що йому нічого не відомо про те, що родич власниці бару, у якому сталися факти знущання над дівчиною, є працівником поліції. «Я такого не знаю», – каже Прокопчук.

Згодом у поліції Львівщини повідомили, що проведуть службове розслідування щодо дій перемишлянської поліції та її реагування на злочин.

«За цим фактом начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Василь Віконський призначив службове розслідування. У випадку підтвердження інформації щодо неналежного реагування поліцейських на повідомлення про вчинення злочину матеріали службового розслідування будуть передані до Державного бюро розслідувань для прийняття законного рішення», – йдеться в офіційному повідомленні обласної поліції.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*