четвер , 06.05.2021

У Франківську власники “Крайслерів” та “Бентлі” сплатили майже 100000 грн. транспортного податку

У січні цього року власники елітних авто сплатили майже 100 тисяч гривень транспортного податку.

Крайслер

Про це повідомили в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, пише Панорама Прикарпаття.

Нагадаємо, що фізичні особи, які мають у власності «елітні» легкові автомобілі мають сплачувати транспортний податок. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з дати випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (4 723 грн), тобто 1 771 125 грн – у 2020 році.

У 2020 році до переліку автомобілів, за які потрібно платити транспортний податок, потрапили такі марки: AstonMartin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Chevrolet, Dodge, Ferrari, Ford, GMC, Lamborghini, LandRover, Lexus, Lincoln, Maserati, Mclaren, Mercedes-Benz, Polestar, Porsche, RezvaniBeast, Rolls-Royce, Tesla, Toyota.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється податковим органом за місцем реєстрації платника податку. Платник має сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке надсилається (вручаються) за місцем реєстрації.

Після 60 днів з моменту вручення виникає податкова заборгованість і нараховуються штрафні санкції. При затримці до 30 календарних днів наступних за останнім днем строку сплати, передбачено штраф у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу, а при затримці сплати більше 30 календарних днів – штраф 20 відсотків. Одночасно, на суму не сплаченого податку, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 Податкового кодексу України.

Фізичні особи-платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до податкового органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку та нарахованої суми податку.

Нагадаємо, що транспортний податок належить до місцевих податків і зборів, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

Читайте також:
Торік прикарпатці витратили $34 млн на нові автомобілі

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*