понеділок , 20.09.2021

В Україні ввели в обіг оновлену 200-гривневу банкноту (ФОТО)

Національний банк сьогодні, 25 лютого, ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень, що поступово замінять у обігу банкноти попереднього зразка.

нові 200 гривень

Національний банк першочергово планує увести в обіг близько 5 млн оновлених 200-гривневих банкнот. Перша партія цих грошових знаків уже розподілена між підрозділами Національного банку в регіонах, інформує прес-служба НБУ.

“Оновлена банкнота номіналом 200 гривень тепер є дійсним платіжним засобом на території України, нею можна вільно розрахуватися в торговельній мережі або здійснювати операції у банках”, – повідомив заступник Голови Національного банку Сергій Холод.

Громадянам непотрібно обмінювати банкноти номіналами 200 гривень попереднього зразка на нові. Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно як новими грошовими знаками, так і банкнотами номіналом 200 гривень зразка 2007 року.

Поступово в обігу ставатиме більше нових 200-гривневих банкнот у результаті природнього зношення банкнот попереднього зразка.

НБУ нагадує, що оновлений номінальний ряд гривні міститиме надійніші та більш захищені від підробок банкноти, а також забезпечить зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави.

“Завдяки таким комплексним змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1 000 гривень)”, – йдеться в повідомленні Нацбанку.

Читайте також:
Купити квартиру і диван: які товари найчастіше шукають українці в Інтернеті

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*