понеділок , 17.06.2024

Їли лаваш з курячим м’ясом: у Франківську отруїлися 7 студентів медичного університету

27 січня 7 студентів, які навчаються в Івано-Франківському національному медичному університеті, були госпіталізовані до обласної клінічної інфекційної лікарні з попереднім діагнозом «харчова токсикоінфекція».

харчове отруєнняХворі скаржились на загальну слабість, болі в животі, підвищення температури тіла, діарею, пише Панорама Прикарпаття.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розпочали санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху гострої кишкової інфекції в місті Івано-Франківську.

В ході санепідобстеження встановлено: хворі пов’язують виникнення захворювання із вживанням лавашу з курячим м’ясом, придбаним в закладі «Сандвіч-бар» 24 січня, що розташований за адресою: вул. Пасічна, 3, м. Івано-Франківськ.

Погіршення самопочуття у хворих з’явилось 24-25 січня. Звернулись в поліклініку медуніверситету 26-27 січня 2020 року та були направлені і госпіталізовані до Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні.  Стан хворих – середнього ступеня важкості.

Проведено санітарно-епідеміологічне обстеження осередку та позапланова перевірка закладу: відібрані на направлені в лабораторію проби води, харчових продуктів, змивів на мікробіологічні показники.

Ситуація знаходиться на контролі в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області. Результати санепідрозслідування, позапланової перевірки, лабораторних досліджень, будуть доведені до громадськості та направлені до правоохоронних органів.

В ході епідрозслідування встановлено основні порушення:
– заклад не зареєстрований в Єдиному державному реєстрі;
– заклад працює на привозній воді невідомого походження, без результатів лабораторних досліджень, відсутнє гаряче водопостачання;
– відсутній контроль температурного режиму холодильного обладнання;
– порушено товарне сусідство (спільне зберігання в холодильнику м’ясних та молочних виробів, яєць);
– приготування курячого м’яса проводиться в домашніх умовах;
– не створені належні умови для миття кухонного посуду, відсутні інструкції з миття посуду;
– не представлені особові медичні книжки персоналу;
– не представлена угода на проведення дезінсекції та дератизації;
– відсутні дезінфекційні засоби;
– відсутні належні умови для дотримання особистої гігієни персоналом (відсутні миючі засоби, одноразові рушники);
– не створені належні умови для зберігання особистого та санітарного одягу, відсутній санітарний одяг;
– частково відсутні супровідні документи на харчові продукти.

Читайте також:
У Карпатах під час відпочинку отруїлися 6 юних туристів