четвер , 28.01.2021

Знову з 18 років: Зеленський підписав указ про призов в армію

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про терміни проведення чергових призовів на строкову військову службу.

призов в армію

Відповідний документ сьогодні, 16 січня, розміщений на сайті глави держави, пише Панорама.

“Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”. – йдеться у тексті указу.

Датами призову визначено період з квітня по червень 2020 року та жовтень – грудень 2020 року.

Згідно з документом, планується призивати на строкову військову службу чоловіків, починаючи з 18 років.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року Управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ініціювало повернення призову на строкову службу з 18 років.

За часів президентства Петра Порошенка існували певні розбіжності між законом “Про військовий обов’язок і військову службу” і президентськими  указами про призов.

Згідно із законодавством України, призову на строкову службу підлягають громадяни, яким “виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку”. Але відповідно з президентськими указами Порошенка, впродовж кількох років призивали громадян з 20 років.

Читайте також:
План осіннього призову виконали на Івано-Франківщині на 100%

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*