четвер , 17.06.2021

Підприємець з Городенки “попав” на 125000 гривень штрафу

Під час здійснення контрольного виїзду в Городенку встановлено порушення вимог статті 24 Кодексу законів про працю України.

штраф, підприємець

Про це інформує управління Держпраці в Івано-Франківській області, пише Панорама Прикарпаття.

Фізична особа-підприємець допустила без оформлення трудових відносин до роботи одного найманого працівника. Цей факт зафіксували за фактичною адресою здійснення підприємницької діяльності – в одному з магазинів.

На робочих місцях продавців перебувало дві жінки. Одна з них пояснила, що трудовий договір з нею не укладався, стажується по декілька годин на день, заробітну плату  не отримує.

Управління Держпраці в Івано-Франківській області наголошує, що прийняття працівника на стажування до оформлення з ним трудового договору не є законним.

Є цілком законний механізм перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається, – це випробувальний термін, умови та строк якого встановлено ст. 26-28 Кодексу законів про працю України.

До того ж законодавством передбачено стажування лише для певних категорій осіб – студентів вищих навчальних закладів, а також у випадках професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних.

Якщо працівник приступить до роботи без оформлення трудового договору, на роботодавця (підприємство, установа, організація, фізична особа-підприємець) може бути накладено штраф, передбачений ст. 265 Кодексу законів про працю України, а на посадову особу-роботодавця може бути накладено штраф згідно з ч. 3 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України – за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – накладається штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєне порушення (станом на 01.01.2019 р. штраф складає 125 190 грн)

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*