До Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак грудної залози, який відзначають 20 жовтня, в клініці «БРАСС» проведуть соціальний захід для мешканців та гостей міста Івано-Франківськ.
23 жовтня в клініці «БРАСС» з 9:00 до 19:00 год. можна безкоштовно пройти УЗД грудних залоз, консультацію та пальпацію грудних залоз гінекологом.
Для запису телефонуйте адміністратору клініки за тел.: 095-585-74-78, деталі на brass. if. ua.
З метою ранньої діагностики раку грудної залози жінок обстежать лікарі клініки «БРАСС» – гінеколог (консультація, пальпація) та лікар УЗД (УЗД молочних залоз).
Мета заходу:
– Привернути увагу до проблеми раку грудної залози, нагадати жінкам про те, що своєчасне виявлення хвороби допоможе зберегти здоров’я та життя.
– Огляд та пальпація грудних залоз, навчання жінок, як правильно проводити самообстеження.
Записатися на прийом можна до 23 жовтня.
Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. За статистикою, цей страшний діагноз в Україні ставлять щогодини. Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак грудної залози виліковується приблизно у 95% випадків.
Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак грудної залози постійно зростає.
Вчені називають приблизно 80 факторів, що можуть викликати рак грудної залози. Серед них найголовніші: дисгормональні та доброякісні захворювання грудних залоз, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак грудної залози у сестри або матері, короткий період годування грудьми, вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, гінекологічна патологія, гіпотиреоз, куріння, зловживання алкоголем.
На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак грудної залози, стала значно молодшою. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань грудної залози необхідне щомісячне самообстеження грудної залоз та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін негайно звернутися до лікаря.
Приклади зі світового досвіду свідчать, що лікарі загальної практики – сімейної медицини відіграють ключову роль у консультуванні з питань сімейного раку, ранньому виявленні та своєчасному направленні пацієнток у онкологічний диспансер, психологічній підтримці пацієнток та їхніх сімей під час спеціального лікування.
Цей день – ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже краще попередити недугу, аніж її лікувати!
Профілактика
Для запобігання раку грудної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря:
– мамолога – не рідше як один раз на 1–2 роки;
– жінкам за 50 років – раз на два роки здійснювати мамографічні обстеження.
Також усім жінкам після 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати грудні залози.