понеділок , 26.07.2021

Івано-Франківськ створив ОТГ з двома селами

На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати утворили Івано-Франківську міську об’єднану територіальну громаду.

До складу ОТГ увійшли Івано-Франківськ та села Підлужжя та Черніїв Тисменицького району, пише Панорама Прикарпаття з посиланням на Курс.

При формуванні порядку денного міський голова Руслан Марцінків пояснив, що ці рішення треба ухвалити, щоб вчасно прийняти бюджет Івано-Франківської міської громади, а бюджетники вчасно отримали зарплати.

Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк розказав про переваги створення громади. Зазначив, що території сіл, які приєднуються, – це потенційні території для розвитку. Крім того, він зазначив, що Івано-Франківська ОТГ отримає доступ до державних та міжнродних програм, з допомогою яких можна залучити додаткове фінансування.

Руслан Марцінків зауважив, що від цього об’єднання виграють не лише громади сіл, а й мешканці Івано-Франківська.

Також він наголосив, що виступає за добровільне об’єднання громад, а не примусове.

Отже, депутати міськради проголосували за добровільне приєднання Черніївської та Підлузької сільських територіальних громад Тисменицького району до Івано-Франківської міської територіальної громади.

Відповідно до рішення Івано-Франківська міська рада є правонаступницею всього майна, прав та обов’язків Черніївської та Підлузької сільських рад.

Зараз міська рада йде на перерву, щоб підписати з головами цих сіл договори.

Після того сесія продовжить роботу та утворить у межах цих сіл Черніївський та Підлузький старостинські округи.

Обов’язки старост до виборів будуть очолювати сільські голови.  У селі Черніїв – Богдан Грейда, у селі Підлужжя – Ярина Стойко.

Старости сіл також увійдуть до персонального складу виконкому Івано-Франківської міської ради.

Також міська рада затвердить положення про старосту та положення  про громадську раду старостинського округу і прийме рішення про інвентаризацю земель у Чернієві та Підлужжі.

Раніше Івано-Франківська міська рада вже уклала угоди про співпрацю з сільрадами Підлужжя та Чернієва.

У цих селах відбулося кілька громадських слухань. Приєднання погодили громади та депутати цих сіл.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*