середа , 19.05.2021

“Формула Штайнмаєра” означає “здати нас із потрохами” – Кучма

“Формула Штайнмаєра” до миру на Донбасі не призведе. Вона не формула миру.

Кучма

Про це у Чернігові після традиційного вручення стипендій Благодійного фонду “Україна” кращим студентам Чернігівського національного технологічного університету сказав екс-президент України Леонід Кучма, пише gazeta.ua.

“Формула Штайнмаєра” до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на якийсь час політично чи так – а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося. Це взагалі “здати нас із потрохами”, так би мовити”, – зазначив політик.

За словами Кучми, проведення виборів на Донбасі без попереднього виведення військ, роззброєння, відновлення українського кордону – це повний абсурд. Бо за нинішніх умов контролювати виборчий процес туди не поїдуть ні спостерігачі, ні журналісти.

Не може бути мови і про особливий статус Донбасу, вважає екс-президент, тому що це – шлях до конфедераційного устрою України, який для нашої держави неприйнятний.

Потрібно враховувати стан окупованої території.

“Регіон практично зруйнований. За найскромнішими розрахунками, на його відновлення потрібно 100 мільярдів євро”, – сказав він.

Відновлення миру на Донбасі – процес тривалий, відповідальний і значною мірою залежить від позиції лідерів європейських країн, а особливо від позиції президента США Дональда Трампа, вважає політик.

“Бо сьогодні тільки ця країна більш-менш має вплив на Росію”, – зауважив Кучма.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 1 жовтня заявив, що Україна погодила текст “формули Штайнмаєра”. За його словами, формула передбачає ухвалення в Україні тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який стане постійним за умови, якщо ОБСЄ визнає місцеві вибори на цих територіях демократичними.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*