понеділок , 26.07.2021

У Франківську поблизу школи наркомани залишили більше сотні використаних шприців (ФОТО)

В Івано-Франківську, неподалік від 21-ї школи, активісти знайшли більше сотні використаних шприців зі слідами крові та темної речовини.

Про це у Фейсбуці повідомив активіст Yuriy Chaban

“31 метр! Це орієнтовно 60 дитячих кроків! Саме така відстань від цього жаху до приміщення 21 школи. Під час толоки на озері ми з Міша Пазюк натрапили на цю знахідку. Десь 30 шприців з відкритими голками, на яких залишки рідини чорного кольору та крові! Інші волонтери ще зібрали близько 100 шприців. І такі знахідки є під час кожного прибирання”, – йдеться у дописі.

Активіст зазначає, що поруч із цим місцем знаходиться школа, куди щодня приходить понад 1000 дітей. Частина із них на перервах та після уроків ходять гуляти на територію озера, де можуть банально впасти, вколотися долонею чи наступити на таку голку або шприц.

Активіст також розповів, як захистити дітей від біди через можливість зараження гепатитом, туберкульозом чи ВІЛ/СНІДом?

Задача мінімум (не потребує великих фінансів):
1. Забезпечити систематичне прибирання території озера від таких небезпек;
2. Увімкнути нарешті встановлені 9 місяців тому ліхтарі на озері;
3. Забезпечити вечірнє/нічне патрулювання території озера (а не лише території школи) муніципальною вартою та патрульною поліцією.
4. Встановити на березі озера 4 урни та на виході з нього контейнер-накопичувач для сміття.

Задача максимум (потребує фінансування):
1. Встановити на території озера 5-6 камер відеоспостереження та відслідковувати дії антисоціальних груп, оперативно реагувати на такі дії, особливо у вечірній час.
2. Провести роботи з комплексного благоустрою території озера та самої водойми.
3. Закласти в бюджет міста необхідні кошти для належного утримання території озера.

“Для того щоб наркоманів, алкоголіків та інших маргіналів не тягнуло на це місце, необхідно створити для них максимально не комфортні умови: чистота, освітлення, патрулювання, відеонагляд, більше адекватних людей на озері (з дітьми), проводити івенти на території озера: майстер-класи, фестивалі, толоки, уроки школярів на природі, заняття з фітнесу та йоги тощо”, – пише Юрій Чабан.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*