вівторок , 19.10.2021

Робота за кордоном: яких спеціалістів чекають в Італії, Польщі та Німеччині

Найчастіше українці шукають роботу у Польщі, Угорщині, Чехії. Це пов’язано з територіальною близькістю, подібним менталітетом.

робота за кордоном

На другому місці — Німеччина, розповіла Gazeta.ua спеціаліст експертно-аналітичного центру “Хедхантер Україна” Юлія Дрожжина.

“За контрактом працює близько 40% українських заробітчан. Порівняно з минулим роком стало менше тих, хто їздив на сезонну роботу. Переважно заробітчанам треба працювати 12 годин на день, 6 днів на тиждень. Інколи роботодавці пропонують безоплатне житло. Зарплату обіцяють від $1 тисячі. У Чехії заробітчани за 8 місяців отримали $15 тисяч. Щоправда працювати довелося у важких умовах”, – каже експерт.

Додає, що за кордоном найзатребуваніші українські програмісти, виробничий, робітничий та домашній персонал. Попитом користуються вітчизняні інженери.

“Якщо говоримо про Польщу, Чехію, то там більше чекають на робітничий персонал. В Іспанії, Італії, Португалії роботу переважно пропонують домашньому персоналу, у сфері готельно-ресторанного бізнесу. Активно українськими заробітчанами цікавиться Китай. Запрошує викладачів, тих же фахівців сфери готельно-ресторанного бізнесу”, – пояснює Юлія Дрожжина.

Додає, що українські програмісти за кордон їдуть не стільки через можливість більше заробляти, скільки хочуть кар’єрного зростання та нового досвіду.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*