четвер , 29.07.2021

Депутатка з Івано-Франківська пропонує перенести День незалежності

Франківчанка Оксана Савчук, яка у Верховній Раді представляє політичну партію ВО “Свобода” зареєструвала свої два перші законопроекти.

 

У парламенті зареєстровано проект постанови №2205 “Про День Незалежності України”, який пропонує перенести День Незалежності на 22 січня, а 24 серпня відзначати День відновлення незалежності.

Відповідний проект постанови оприлюднений на сайті Верховної Ради, повідомляє Панорама Прикарпаття.

Так, згідно із пояснювальною запискою, проєктом пропонується відраховувати період незалежності Української держави з 22 січня 1918 року, з дня проголошення IV Універсалу Центральної Ради Української Народної Республіки, яким відновлено національну державність Української нації.

Пропонується визнати дату 22 січня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято. 24 серпня 1991 року проєкт постанови пропонує вважати Днем відновлення Незалежності України і щорічно відзначати його як державне свято.

Автором проекту постанови є позафракційна народний депутат Оксана Савчук.

Савчук також є автором законопроекту №2229 “Про Прапор Національної Гідності”.

“Законопроектом пропонується встановити, що прапором національно-визвольної боротьби українського народу є Прапор Національної Гідності. Прапор Національної Гідності є стягом, який складається з двох рівновеликих горизонтальних смуг: верхньої – темно-червоного кольору, нижньої – чорного кольору”, – ідеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Проект закону передбачає, що Прапор Національної Гідності встановлюватиметься на будівлях державних органів України, як центральних, так і місцевих, а також на будівлях органів місцевого самоврядування 22 січня у День Соборності України, 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні, 14 березня (День українського Добровольця), 21 травня (День пам’яті жертв політичних репресій), 23 травня (День Героїв), 28 червня (День Конституції України), 24 серпня (День Незалежності України), 14 жовтня (День створення Української Повстанської Армії), 6 грудня (День Збройних Сил України).

Нагадаємо, за результатами позачергових парламентських виборів Оксана Савчук,  стала єдиним народним депутатом, яка представляє у Верховній Раді політичну партію ВО “Свобода”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*