понеділок , 17.06.2024

Бюджетникам Прикарпаття боргують 320 мільйонів гривень зарплати

Сьогодні, 20 вересня, в Івано-Франківську триває засідання 30-ї сесії обласної ради сьомого демократичного скликання.

Серед питань порядку денного депутати розглянули виконання обласного бюджету, а також стан виплати зарплати бюджетникам Івано-Франківщини, пише ГК.

Як розповіла Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації, за І півріччя 2019 року до обласного бюджету надійшло 4 мільярди 096 мільйонів гривень, що складає 52,% від затвердженого річного плану.

Основна частина з цієї суми – державні субвенції (3 мільярди 513 мільйонів), решта – власні надходження. Спостерігається також зростання податку на доходи фізичних осіб – він зріс на 21.8% порівняно з минулим роком і склав 360 мільйонів гривень. А найбільші витрати, традиційно, виділяють на медицину (537 мільйонів гривень) та освіту (247 мільйонів).

“Як ви знаєте, на зарплати не вистачає 320 мільйонів гривень. Обсяг кредиторської заборгованості складає 176 мільйонів гривень, з них для 55 мільйонів вже сплив термін виплати. Ми постійно спрямовуємо листи в різні міністерства, щоб для нас знайшли більше коштів і люди змогли отримати зарплати”, – сказала Ірина Мацькевич.

Депутат облради Олег Атаманюк запитав, чому в текстах звернень йдеться лише про працівників медичної та освітньої сфери, і чому в них не згадуються культура, спорт та інші установи.

“Там теж є проблеми, але це вже наші власні повноваження. А зарплати медиків і вчителів залежать від субвенції з держбюджету”, – відповіла на це Ірина Мацькевич.

Манолій Піцуряк, депутат обласної ради та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я і соціальної політики, додав, що вже третій рік безрезультатно піднімає це питання.

“У кожному виступі я говорю всі ті самі слова, ми пишемо ті самі звернення – і ситуація не покращується, віз і нині там. Мене питали – а що я зробив, крім писанини? Але ми депутати, і ми не маємо практичної можливості вишукувати гроші і давати їх комусь, це не наша функція. Ще в січні та в квітні я попереджав, що складеться така ситуація”, – заявив Манолій Піцуряк.