п’ятниця , 03.12.2021

У Карпатах освятили каплицю на місці, де являлася Пресвята Богородиця

6 серпня провели загально-єпархіальне паломництво до місця з’явлення Пресвятої Богородиці біля Довбушевої Криниці, в урочищі Ґаджина, села Бистрець, на Верховинщині.

Правлячий Архієрей – Владика Юліан разом із чисельними паломниками піднявся на високу гору, де у співслужінні духовенства, звершив Чин освячення каплиці Пресвятої Богородиці, очолив Архієрейську Божественну Літургію та Чин Малого освячення води.

Архієрея з короваєм, квітами та привітаннями зустрічали чисельні паломники, повідомляє прес-служба Коломийської єпархії ПЦУ.

Далі настоятель Храму Успіння Святої Праведної Анни села Бистрець та Храму Святої Рівноапостольної княгині Ольги села Дземброня прот. Віктор Шица запросив Преосвященного Владику здійснити Чин освячення каплиці та очолити торжественну Божественну Літургію.

Після відпусту Владика Юліан нагадав присутнім про чудо, яке сталося на цьому місці багато років тому, коли люди побачили дивне видіння – Божественну Літургію та участь у ній Пречистої Діви Марії та її Матері – Святої Праведної Анни, пояснив духовну природу, а головне, мету дивних чудес Божих, які даються людям для їхньої духовної користі.

Його Преосвященство подякував паломникам за те, що вони подолали нелегку дорогу, щоб дійти до святого місця і цілющого джерела та піднести свої молитви до Матері Божої.

Також Архіпастир закликав присутніх берегти і передавати з покоління в покоління Православну віру та унікальні, неповторні церковні традиції Верховинщини.

Після цього Єпископ Юліан подякував та нагородив Подяками Єпархіального Управління людей, які найбільше долучились до спорудження каплиці та облагородження території: першого заступника голови Івано-Франківської обласної ради Гладія Василя Івановича, заступника голови Івано-Франківської обласної ради Басараба Сергія Михайловича, Голову Верховинської РДА Лютого Олега Валерійовича, Голову Верховинської районної ради Шкіндюка Івана Юрійовича, сільського голову села Бистрець Хімчака Миколу Миколайовича, Голову ради підприємців Верховинського району Сліпенчука Івана Івановича та Директора ТОВ “Карпати Будінвест” Зеленчука Анатолія Васильовича.

У свою чергу прот. Віктор Шица подякував Правлячому Архієрею за візитацію, повчальні слова проповіді, свято молитви та подарував Його Преосвященству святу просфору.

Завершилось урочисте богослужіння уставним Многоліттям та Чином Малого освячення води біля Криниці Довбуша.

Довідка: Каплиця Пресвятої Богородиці зведена з ініціативи Керуючого Коломийською Єпархією, Преосвященного Владики Юліана, за підтримки Івано-Франківської обласної ради та влади Верховинської району на горі Ґаджина (1664 м) села Бистрець, Верховинського району – на місці, де в ХIХ ст, згідно чисельних письмових та усних свідчень, пастухи побачили видіння Божественної Літургії, на якій були присутні Пресвята Богородиця та Свята Праведна Анна.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*