вівторок , 07.12.2021

Коломия – одне з найбільш економічно розвинутих міст Прикарпаття

Місто Коломия належить до трійки найбільших за чисельністю жителів міст Прикарпаття.

Коломия

На даний час у Коломиї проживає понад 61 тис. осіб або 4,5% чисельності наявного населення області, повідомляє Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Середній вік пересічного мешканця міста сягає 40 років. Найбільш  чисельною є вікова група 20–39 років, на яку припадає більше третини загальної чисельності населення,  кожний п’ятий мешканець міста – це молода особа у віці до  20 років.

Коломия є одним із найбільш економічно розвинутих міст області. Тут активно ведеться житлове будівництво. У минулому році в експлуатацію прийнято 24,8 тис.м2 нового житла.

Місто посіло третє місце серед міст обласного значення та районів області за обсягом прийнятого у експлуатацію житла у розрахунку на 1000 жителів, що склало           409 м2 загальної площі.

Крім того, у 2018 році збудовано та введено в експлуатацію торговий центр, поліклініку, будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості тощо.

Основу промислового комплексу міста складають підприємства з виробництва харчових продуктiв і напоїв, текстильного виробництва і виробництва одягу, виготовлення виробів з деревини і паперу, будівельних матеріалів, із глини, виробів із бетону, гіпсу та цементу, з виробництва готових металевих виробів, проводів, кабелів і електромонтажних пристроїв, меблів, ігор та іграшок, постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря.

За 2018 рік промисловими підприємствами м.Коломиї реалізовано продукції (товарів, послуг) на 1098,7 млн.грн, що у розрахунку на одного мешканця міста склало            18 тис.грн.

Коломия входить у п’ятірку лідерів серед міст обласного значення та районів області в освоєнні капітальних інвестицій (6,4 тис.грн. капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення).

Загалом підприємствами та організаціями міста за рахунок усіх джерел фінансування упродовж 2018 року освоєно 390,1 млн.грн капітальних інвестицій або  4,2%  загальнообласного обсягу.

Інвесторами з 15 країн світу на кінець 2018 року в економіку міста вкладено 19,1 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що у розрахунку на  одну особу  населення міста  склало 315,4 дол. США.

На підприємства міста Коломиї припадає понад 7% загальнообласного обсягу роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі. Через їх торгову мережу у 2018 році населенню реалізовано товарів на 1064,6 млн.грн, що у порівнянних цінах на 16,9% більше обсягу попереднього року.

Роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 17,4 тис.грн, що відповідає 2 місцю серед міст обласного значення та районів області.

У 2018 році суб’єкти господарювання міста здійснювали зовнішню торгівлю товарами з 42 країнами світу. Обсяг експорту за рік склав 17,3 млн.дол. США, імпорту –  16,9 млн.дол. США, що відповідно на 18,7% та на 22,1% більше рівня попереднього року.

Вагоме місце в експорті займали текстильні матеріали та текстильні вироби, деревина та вироби з деревини, готові харчові продукти, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловостi.

Найбільші їх обсяги експортували до Словаччини,  Китаю, Естонії, Польщі, Італії та Румунії. Загалом у розрахунку на одного мешканця міста упродовж року експортовано товарів на 282,6 дол. США (у 2017 році – на 238,8 дол. США).

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*