понеділок , 24.01.2022

У Варшаві підпалили житло українських заробітчан

У ніч з п’ятниці на суботу, 13 липня, невідомі кинули палаючу пляшку з бензином в квартиру громадян України, які займалися будівництвом варшавського метро.

Про це повідомляє організація “Центр моніторингу расистського та ксенофобського поведінки” (OMZRiK) Варшави, передає УНН.

Крім того, повідомляється, що на стінах сходової клітки під’їзду, де проживають українці, були написані образи. На фотографіях з місця інциденту, опублікованих організацією, видно написи “kurwy ukrainskie”, “won z polski” і “bydlaki”, нанесені на стіни чорною фарбою.

Українці у відповідь написали лист зі зверненням до поляків, який також опублікувала організація.

“Поляки будують за кордоном, а ми разом з турками будуємо для вас станцію метро на вул. Горчевской. Ми приїхали сюди за хлібом, але ми не хочемо його безкоштовно, ми працюємо під землею на глибині 25 метрів, щоб заробити гроші.

Ми збагачуємо Польщу не тільки своєю роботою, але і податками, з яких, зокрема, польська держава фінансує лікарні, школи і пансіонати. Наші дружини і сестри часто працюють прибиральницями і няньками – завдяки цьому у багатьох з вас є можливість отримати більш високооплачувану роботу і підвищити свій рівень життя.

Тому ми не розуміємо причину, по якій нас ображають … Наш будинок підпалили, ми відчуваємо загрозу”, – йдеться у зверненні.

Поліція була повідомлена про інцидент, справу розслідує штаб округу Варшава-Воля.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*