субота , 28.05.2022

Учасник АТО з Прикарпаття відкрив страусину ферму (ФОТО)

Нещодавно відкрившись, ферма уже заробляє на туризмі близько двох тисяч гривень на день.

Учасник АТО із Івано-Франківська Сергій Швець п’ять років відбудовував приміщення для страусиної ферми на хуторі Ловаги, що на Рожнятівщині, — повідомляє “ШОТАМ”.

“За рік до моєї служби мати придумала ідею зі страусиним бізнесом. Мені це сподобалось, я проаналізував інформацію — виходило, що це вигідно і рентабельно. Тоді ми почали готувати ділянку. Коли я повернувся, і ситуація трохи стабілізувалась, ми з родиною зрозуміли, що можна розпочинати бізнес”, — розповідає Сергій Швець.

Паралельно шукали варіанти, де би можна було купити страусів. Цей ринок поки не надто насичений — десь на відсотків 15, тому попит перевищував пропозицію.

“Так вийшло, що у Миколаївській області  рік тому продавалась ціла страусина ферма — навіть із сайтом. Там власники вирішили відпочити і спокійно вийти на пенсію. Їх мета була не заробити грошей, а просто продати ферму. Ми купили всіх 22 страусів одразу та перевезти до Івано-Франківська”, — розповідає Сергій.

Кажуть, що цей бізнес окуповується за 2-3 роки. Насправді усе залежить від вартості землі: до прикладу, Ловаги — хутір, земля тут продається чи не задарма. Сергію ділянка дісталась від діда. А поблизу йому виділили землю як учаснику АТО.

Також потрібно вирішити питання з плануванням, водовідведенням, облаштуванням території. Обов’язково, щоб поверхня загону була рівною, або хоча б із плавним нахилом. Інакше, страус переламає собі ноги або скрутить шию.

“Деякі думають, якщо страус витримує морози до -30 градусів, то йому у якості огорожі достатньо якихось старих дощок. Ми з родиною робили все на совість. У нас ферма зсередини обшита OSB-плитою, фасад утеплений пінопластом, встановлено пластикові вікна. Ми на цьому не економили, через це, мабуть, і довше робили”, — пояснює чоловік.

Бізнес тільки набирає обертів: навіть у селі поблизу багато людей не знають, що тут є ферма зі страусами.

“Зараз одна екскурсія без дегустації коштує 50 гривень, із дегустацією — 300. За екскурсію ферму відвідує близько 30 людей”, — каже Сергій Швець.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*