субота , 27.11.2021

Команда Зеленського пропонує скоротити кількість районів в Україні з 490 до 100

Проект адміністративної реформи передбачає укрупнення районів і заміну районних державних адміністрацій на префектури, сказав глава штабу партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

Група, що займається питаннями децентралізації і місцевого самоврядування в команді президента України Володимира Зеленського, пропонує провести адміністративну реформу за допомогою районів.

Про це в інтерв’ю виданню LB.ua, опублікованому 27 липня, повідомив глава штабу партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Реформа передбачає збільшення повноважень влади місцевого рівня і, відповідно, зменшення ролі таких елементів, як державні адміністрації, та заміну їх на префектури, які будуть слідкувати за законністю рішень місцевих рад. При такій моделі потужний районний рівень не сильно потрібен, тому мова йде про укрупнення районів, якими опікуватиметься префект”, – сказав Корнієнко.

Під час проведення реформи використовуватимуть напрацювання попереднього уряду, визнав він.

Кількість районів в Україні команда Зеленського пропонує скоротити до 100, зараз їх 490.

Корнієнко висловив упевненість, що всі політичні сили підтримують децентралізацію, тому у Верховній Раді вдасться знайти 300 голосів, необхідних для внесення відповідних змін до Конституції.

31 серпня 2015 року Рада в першому читанні підтримала зміни до Конституції України в частині децентралізації. Серед головних нововведень, які пропонує законопроєкт, – запровадження інституту префектів, які мають замінити голів адміністрацій, та надання президентові права розпускати місцеві ради.

Остаточне ухвалення законопроекту було заблоковано через наявність у ньому норми про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Джерело: gordonua.com

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*