субота , 29.01.2022

ПАРЄ ухвалила резолюцію, що дозволяє Росії повернутися в організацію без виконання зобов’язань

Відповідне рішення після дебатів, які тривали майже дев’ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев’ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

«Завтра російські делегати зможуть повернутися до Парламентської асамблеї. Це означає реальну зраду європейських стандартів. Нині поняття «європейські цінності» сприймаються інакше. Дійсно, як 70 мільйонів срібників (борг РФ Раді Європи, – Ред.), а не як стандарти моралі, етики, демократії та верховенства права», – прокоментував ухвалення резолюції член української делегації в ПАРЄ Борислав Береза.

Народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що українська делегація у вівторок оскаржить повноваження делегації РФ.

Асамблея не підтримала жодної із понад 200 поправок, які внесли переважно українські і британські депутати. Метою поправок було зберегти незалежність ПАРЄ у парламентському вимірі Ради Європи, а також механізм накладання санкцій на членів, які порушують міжнародне право та свої зобов’язання.

Нагадаємо, 24 червня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Водночас Міністр закордонних справ Естонії Урмас Реінсалу заявив, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи буде помилкою.

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.

Джерело: Укрінформ

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*