понеділок , 25.10.2021

Партія Рабіновича та Медведчука – лідер рейтингів виборів у Раду за даними пулу соціологів

Якби вибори відбулися цими вихідними, то до парламенту пройшли б чотири політичні сили

Партія Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя» стабільно лідирує в рейтингах на виборах до Верховної Ради України.

Про це стало відомо з результатів соціологічного опитування, яке провели Центр «Соціальний моніторинг» та Український інститут соціальних досліджень імені Яременко.

Якби вибори відбулися в ці вихідні, то до Верховної Ради пройшли б чотири політичні сили. За партію Володимира Зеленського «Слуга народу» проголосували б 40,9% виборців, за партію Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя» – 11,1%, за партію Петра Порошенка «Європейська солідарність» – 10,5%, за партію Юлії Тимошенко «Батьківщина» – 9,3%.

Близькі до 5-відсоткового прохідного бар’єра виявилися партії Ігоря Смешка «Сила і честь» (4,9%) і Анатолія Гриценка «Громадянська позиція» (4,8%).

«Ми відзначили партії, які мають найбільший потенціал до зростання рейтингу – від 5 до 9%. Це «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Сила і честь», «Громадянська позиція», «Голос», – розповів під час презентації директор «Соціального моніторингу» Дмитро Дмитрук.

Соціологи відзначають, що у ряді регіонів спостерігається явний лідер серед партій. Так, наприклад, «Опозиційну платформу – За життя» на Донбасі підтримує 42% опитаних – це більше, ніж у «Слуги народу», яка є лідером в цілому по країні.

Також експерти звернули увагу на тенденцію до високої явки на парламентських виборах. На даний момент 80% опитаних зібралися прийти на виборчі дільниці.

Опитування проводилося з 15 по 31 травня, брали участь в ньому понад 2100 респондентів. Похибка вибірки склала 2,2%.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*