п’ятниця , 19.08.2022

У Польщі судять працедавця громадянки України, яка втратила на роботі руку

Прокуратура обвинувачує працедавця українки у недбальстві; потерпіла хоче, аби підсудний дав лиш кошти на протез.

З громадянкою України Оленою Романенко під час роботи у пральні в місті Любонь, що неподалік Познані, півтора року тому стався нещасний випадок, повідомляє “Польське радіо”.

Прасувальний каток, за яким вона працювала, втягнув і важко покалічив її руку. Лікарям після декількох операцій довелося ампутувати кінцівку. У середу, 15 травня, у Познані почався судовий процес над працедавцем потерпілої.

Трагічний випадок із 30-річною громадянкою України Оленою Романенко трапився у середині грудня 2017 року у пральні міста Любонь, куди жінка прийшла працювати місяцем раніше. Прасувальний каток, за яким вона працювала, втягнув і дуже травмував її руку. Кінцівку вдалося звільнити, однак лікарі не змогли її врятувати.

Познанська прокуратура обвинуватила роботодавця українки Роберта С. у недбальстві, а також у тому, що він ненавмисно наразив працівницю на безпосередню небезпеку втрати життя або серйозну шкоду здоров’ю, заподіявши у жінки інвалідність.

Крім того, за словами прокуратури, працевлаштовуючи українку, працедавець не тільки не подбав про її підготовку до відповідної роботи, але й найняв жінку без необхідного дозволу та медичної довідки.

Під час судового процесу, що почався у середу, підсудний не визнав свої вини і відмовився давати пояснення, відповідаючи тільки на запитання свого адвоката. Раніше він заявив, що «жінка говорила та розуміла польською мовою і знала, як обслуговувати машину».

Крім того, як запевнив обвинувачений, прасувальний каток був справним і не мусив мати захисних щитів, а працівники Державної інспекції праці застережень не мали». А тому, як наполягав у суді Роберт С., це був «просто нещасний випадок».

Абсолютно іншої думки була Олена Романенко, яка перекував у винні обвинуваченого. Жінка розповіла про важкі умови, у яких вона працювала в пральні. За її словами, вона мусила працювати 12 годин щодня.

Трагічного дня вона намагалася витягнути з катка частину білизни, що застрягла у машині, але заведений каток спочатку втягнув її пальці, а потім руку, завдавши важких травм. Руку вдалося звільнити тільки за кількадесят хвилин. На жаль, у лікарні медики могли вже тільки ампутувати кінцівку жінки.

«За день після ампутації мене відвідала українка, з якою я працювала. Вона сказала, щоб ми не шукали адвоката і не зверталися до суду, бо шеф має зв’язки і багато грошей і купить усіх. (…) Потім приїхали інші працівники і працівниця відділу кадрів з паном Робертом.

Вони змушували мене підписувати якісь папери, але я сказала, що без чоловіка та адвоката не буду підписувати. Пані сказала, що я мушу підписати документи, інакше вона напише, що я відмовилася. Я не підписала. Пан Роберт вийшов, коли я сказала, що нічого не підпишу», – розповіла у суді Олена.

Після суду потерпіла жінка сказала журналістам, що їй шкода її колишнього працедавця. Вона зазначила, що він «жодного разу не поцікавився її здоров’ям і не запропонував допомогу».

Нині молода жінка має великі проблеми з функціонуванням у щоденну житті. В Інтернеті на допомогу жінці вдалося зібрати вже понад 130 тисяч злотих. Українка від свого колишнього працедавця вимагає нині тільки коштів на протез.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*