вівторок , 19.10.2021

Тисячі прочан з Прикарпаття молилися у Зарваниці (ФОТО)

Щорічна проща вірних і духовенства Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до відпустового місця Зарваниці, що на Тернопільщині,19 травня, до спільної молитви зібрала декілька тисяч прочан з різних куточків Прикарпаття.

Про це повідомляє прес-служба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Ще на початку кульмінаційного моменту прощі – Архієрейської Божественної Літургії, Митрополит Володимир Війтишин закликав усіх до спільної молитви за мир та спокій у Батьківщині нашій Україні, а також за всіх тих, хто постраждав в наслідок неоголошеної війни на сході нашої держави. Владика очолив Службу Божу в якій взяло участь близько сотні священнослужителів нашої Архієпархії.

Звертаючись до чисельного люду під час проповіді, Митрополит Володимир роздумував над історією з сьогоднішнього Євангеліє, яка стосувалася оздоровлення розслабленого. За словами Владики, всі чуда Ісуса Христа – свідчать нам про велику Божу любов.

«Історія оздоровлення розслабленого дуже повчальна. Вона вказує, що бувають випробування нашої віри. Тому наша віра повинна тримати нас напоготові до всіх тих несподіванок, якими обдаровує нас життя», – мовив Архієрей.

Проповідник звернув особливу увагу на прекрасному прикладі милосердя, яке вчинив Господь у сьогоднішній історії.

В другій частині своїх роздумів Владика Володимир розважав над ключовою роллю Пречистої Діви Марії в історії нашого спасіння. На думку Архієрея, Її помочі та опіки нам дуже потрібно на кожному кроці нашого життя.

«Вона, Небесна Мати, своїм милосердним оком вишукує нас: убогих, заблуканих, невдячних своїх дітей і з радістю хоче нам допомогти в усіх потребах нашого життя», – переконанийй Кир Володимир.

Прочани, що прибули з усіх протопресвітеріатів архієпархії, мали змогу отримати повний відпуст приступивши до св. Тайн Покаяння та Пресвятої Євхаристії.

Своїм співом прикрасив Божественну Літургію семінарійний хор «Благовіст», після закінчення якої, Митрополит Володимир зі всім духовенством освятили воду для вірних та окропили неї всіх присутніх.

Після спільної молитви вірні також мали нагоду відвідати неймовірний Український Єрусалим – комплекс, який вміщає у собі копії найбільших християнських святинь Святої Землі. До комплексу входять: Голгофа – гора, на якій розп’яли Ісуса Христа; Оливний город, де Ісус молився перед арештом; Сходи Покаяння (Святі сходи), якими Ісус Христос підіймався на суд до Пилата. Посередині розміщена купіль Ветезда, де оздоровлювалися хворі. Справа знаходяться Левові (Ліонські) ворота, одні з воріт, які ведуть у місто, та Вежа Давида, яку продовж століть ніхто не зміг підкорити, і яка є символом нескореності народу. Центральною спорудою комплексу є копія Гробу Господнього.

Усе місце оточене мурами, які відображають оборонні мури Єрусалиму. Відкриття та освячення комплексу відбулося 27 серпня 2018 року.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*