четвер , 21.10.2021

Вулицями Івано-Франківська пройшла багатотисячна Хресна хода (ФОТО)

У неділю, 14 квітня, в П’яту неділю Великого посту, вулицями Івано-Франківська пройшла традиційна Хресна Дорога.

Вперше її провели 22 роки тому – в 1997 р., повідомляє прес-служба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Як і кожного року вона розпочалася від храму Царя Христа, що по вул. Незалежності,181.

На спільну молитву приїхали люди з усіх околиць Прикарпаття. Священики Івано-Франківської Архієпархії почергово виголошували проповіді, присвячені Хресному шляху нашого Спасителя. Всіх стацій є 14.

Розпочалася загальноміська молитва з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

Відтак хрест взяли священнослужителі та понесли до другої зупинки де, відповідно, передали семінаристам, а ті, в свою чергу, сестрам-монахиням. Далі Хресне знамення понесуть викладачі місцевих вишів і вчителі шкіл.

Після них символ розп’яття переймуть учні старших класів і студенти. За ними – молодіжні церковні спільноти, пластуни, лицарі Колумба. На 8-й стації хрест передали військовослужбовцям та членам їх сімей. А також – волонтерам та капеланам.

З їхніх рук – у руки правоохоронців та “надзвичайників”. Завершальні стації із хрестом пройшли чиновники, політики та медики.

Загалом у ході взяли участь представники влади, родини загиблих учасників АТО/ООС, військослужбовці, семінаристи, студенти та школярі, працівники різних галузей та віряни Івано-Франківська.

Головний намір молитовної ходи останніми роками незмінний – прохання до Господа за мир в Україні. Однак цю Хресну Дорогу присвятила також Року Родини.

Завершилася молитва біля Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового, де також були виставленні до починання мощі Блаженних новомучеників Станіславівських: Симеона Лукача та Івана Слезюка.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*