четвер , 18.08.2022

Україна не братиме участі в Євробаченні-2019

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовилася від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019.

Про це 27 лютого повідомила прес-служба НСТУ

“Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними”, – зазначили в Суспільному.

У відомстві стверджують, що для частини суспільства концерти і зв’язки з РФ – це прийнятно, а в іншої – цей факт викликає обурення й несприйняття.

“Закони України не пропонують жодних обмежень щодо роботи виконавців та артистів на території РФ попри великий суспільний запит на врегулювання цієї ситуації”, – також зазначають у Суспільному.

“В умовах надмірної політизації перебігу національного відбору Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019“, – йдеться в заяві НСТУ.

Мовник вважає, що потрібно започаткувати суспільний діалог, щоб сформулювати позиції українців щодо цієї проблеми.

Також в НСТУ пишуть, що варто розробити проект закону, який врегулює ситуацію зі співпрацею українських артистів із Росією.

В НСТУ стверджують, що після відмови переможниці Нацвідбору MARUV підписувати договір, мовник міг обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Нацвідбору, але відмовився від такої альтернативи і звернувся до інших фіналістів.

Однак гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019.

Україна вдруге відмовляється від участі в міжнародному конкурсі.

Зокрема, у 2015 році Україна відмовилася від Євробачення через анексію Криму та окупацію Донбасу внаслідок військової агресії сусідньої Росії.

Нагадаємо, 23 лютого в Києві відбувся фінал національного відбору “Євробачення-2019”. На ньому вирішилося, що Maruv представлятиме Україну на пісенному конкурсі в Ізраїлі.

При цьому у Maruv заплановані сольні концерти в Москві та Санкт-Петербурзі.

25 лютого Maruv заявила, що готова відмовитися від виступів в Росії, але, за її словами, Національна телекомпанія в договорі висуває “абсурдні” вимоги. Пізніше стало відомо, що Maruv не поїде на конкурс від України.

Ще пізніше тріо Freedom Jazz, яке посіло друге місце у Нацвідборі на Євробачення, і гурт KAZKA (третє місце) відмовилися їхати на конкурс замість Maruv.

27 лютого Кабінет міністрів доручив Держкомтелерадіо разом з НСТУ удосконалити правила відбору на Євробачення.

Міжнародний пісенний конкурс “Євробачення” цього року відбудеться у Тель-Авіві (Ізраїль) у середині травня.

Джерело: “Українська правда”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*