середа , 21.02.2024

На Івано-Франківщині браконьєри вбили козулю (ФОТО)

Єгері намагалися врятувати поранену козулю, однак від отриманих травм вона загинула.

30 січня 2019 року між урочищами Кривий звір та Вишківський перевал, мешканець с. Мислівка, на центральній дорозі Р21 Долина-Хуст помітив поранену козулю, яка ходила по трасі, залишаючи за собою кривавий слід.

Чоловік телефоном повідомив про тварину єгеря Людвиківського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» Андрія Нича, який відловив та на руках приніс поранену козулю у лісництво, інформує Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Звідти її негайно автомобілем доставили у Долинське відділення ветеринарної медицини. У лікарні черговий лікар визначив поранення ноги та шиї, як кульові, та провів відповідні хірургічні операції.

На жаль, близько півночі, ймовірно від великої втрати крові, самка козулі загинула у приміщенні лісництва, в якій її тимчасово поселили.

Єгері зазначають, що на Долинщині почастішали випадки нічних браконьєрських полювань. Лісники нагадують, що полювання у нічний час доби є варварським методом знищення тварин, які перебувають у складних зимових умовах у період великого снігового покриву, важкого доступу до кормів та потребують допомоги з боку людей.

Нагадаємо, що з 2017 року в Україні збільшили суми відшкодування збитків за браконьєрство. Так, штраф за незаконне добування або знищення оленя європейського – з 15 до 60 тис. грн, оленя плямистого – до 50 тис. грн, лані – з 10 до 40 тис. грн, козулі і муфлона – до 32 тис. грн.

Також збільшені суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн, зайця-русака – 8 тис. грн; бабака, куниці – 6 тис. грн; лебедя – 4 тис. грн; пеганок, гусей, кекликів, куріпок сірих, фазанів – 2 тис. грн.

Крім того, у 5-10 разів збільшені штрафи за знищення або пошкодження гнізд, нір, бобрових загат та інших жител тварин.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*