понеділок , 26.09.2022

У Львові чоловік помер від важкої форми лептоспірозу

Ще один пацієнт з лептоспірозом перебуває в інфекційному відділенні Жидачівської районної лікарні

У новому році на Львівщині зафіксовано вже два випадки лептоспірозу, один з них – летальний.

Помер 54-річний львів’янин, в якого діагностували важку форму лептоспірозу, повідомила ZAXID.NET завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.

«54-річного львів’янина госпіталізували до Львівської обласної клінічної лікарні 9 січня у дуже важкому стані. Лабораторні дослідження показали, що у нього важка форма лептоспірозу, джерелом інфекції є щурі. Лікарі боролися за його життя, але врятувати чоловіка не вдалося і 11 січня він помер», – повідомила Ірина Куліш.

У розмові з сином лікарям вдалося встановити, що у підвалі будинку, де мешкав батько, було багато щурів. Він навіть звертався у відповідні служби, аби знешкодили їх. Чоловік напередодні прибирав у підвалі і, наймовірніше, через невеликі подряпини лептоспіри (збудники хвороби) потрапили в кров.

Нездужання, як повідомила Ірина Куліш, почалося ще 3 січня. Симптоми були такі, як при ГРВІ: підвищення температури, слабкість, ломота в тілі. Чоловік звертався до сімейного лікаря, викликав «швидку» і лише 9 січня потрапив до лікарні, де йому встановили діагноз – лептоспіроз.

Другий випадок лептоспірозу зафіксовано 11 січня у Жидачівському районі. До інфекційного відділення Жидачівської центральної районної лікарні госпіталізували 57-річного чоловіка з села Подорожнє. Його стан – середньої важкості.

Торік на Львівщині було зафіксовано 24 випадки лептоспірозу, три з них – летальні.

Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м’язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*