вівторок , 27.07.2021

Поїздка школярів до Італії обернулася скандалом: дитину залишили на кордоні, бо вона взяла не той паспорт

Мама десятикласника львівської школи заявила, що під час поїздки, яку організувало керівництво СЗШ №98 до Італії, її сина висадили з автобуса на мороз біля кордону з Угорщиною, оскільки він не мав зі собою біометричного паспорта.

паспорт

Натомість директорка школи запевнила, що учня залишили на кордоні зі згоди мами та під нагляд працівника прикордонної служби. Про це повідомляє IA ZIK.

Скандал у Львові розгорівся після того, як мама учня Тетяна Бойко оприлюднила у Фейсбуці пост про організацію поїздки учнів львівської школи до Італії і про те, як її сина залишили мерзнути на морозі перед кордоном.

«Хочу поділитися враженнями від організації поїздки в Італію директором СЗШ N 98 Зембою Л.І. та завучем Мних Т.М. для учнів 10-х класів 10.01.2019р.

Сталася прикра ситуація, ми помилково дали нашій дитині не біометричний паспорт, а звичайний, також діючий, дитина виявила це перед кордоном і зразу сказав про це завучу, на яку була виписана довіреність про те, що ця людина з 10.01по 18.01 несе відповідальність за життя та здоров’я нашого сина. Дізнавшись про це, Мних Т.М. заявила, що автобус чекати, поки ми привеземо інший паспорт не буде, без жодного бажання шукати компроміс. Ця розмова відбулась в 14.30, а в 15.00 нашу дитину висадили на мороз, навіть не домовившись, щоб він чекав в теплому приміщенні! Мені по телефону Мних Т.М. сказала, що домовилась з кимось з прикордонників, що його посадять в транспорт до Львова, але це виявились тільки слова…

Наш син простояв на морозі -6 до 18 год і нікому до нього не було діла…Остаточно промерзнувши, він сказав що буде шукати транспорт, щоб добратись на вокзал Чопа, який знаходиться в 7км і ми втратили з ним зв’язок…

Описати те що ми пережили, поки його не було в мережі? Наша дитина 15 років, яку ми відправили в подорож з «надійними людьми», хто може бути надійніший, ніж керівник закладу, в темну пору доби, в мороз, десь на Закарпатті, на трасі з сумками шукає як добратись додому…

В результаті знайшлась добра людина, яка відвезла його на вокзал, а потім добрий провідник, набагато людяніший ніж ці «педагоги», який взяв його без білета в поїзд, так як білетів не було, і наш син добрався до дому в 3 год. ночі перемерзлий і в стані шоку…Йому вже не потрібна була Італія, він просто хотів додому…

Після пережитого він сильно захворів, третій день температура 40, яка нічим не збивається і що є однозначно наслідком пережитого стресу і переохолодження, так сказали лікарі, зараз ми знаходимось на стаціонарному лікуванні…

Найцікавіше те, що вони провели на кордоні 4 години, за які ми могли спокійно подолати відстань в 270 км, так як ще в когось з дітей були проблеми з дорученнями і в мене питання до цих «організаторів»: чому ви, організатори поїздки з дітьми, ще на Залізничному вокзалі Львова не взяли в руки паспорт і доручення кожного з 25 дітей, щоб виключити такі «форс-мажори».Не вважали за потрібне? Навіть в дорослих людей перевіряють наявність всіх документів перед посадкою в автобус, а ви везли дітей, не чужих, а зі своєї школи…

І чому ви залишили нашу дитину в ситуації, яка напряму загрожувала його життю та здоров’ю?

Є люди людяні, які завжди підуть назустріч, будуть шукати вихід з ситуації і шукати варіанти вирішення проблеми, а є не дуже, яким простіше було виставити нашу дитину на мороз, як мішок зі сміттям….

На мою думку, люди, яким незнайоме почуття людяності, для яких діти – це сіра маса під ногами, просто не мають права називатись педагогами і працювати з дітьми, а тим більше займати керівні посади.

98 школа мені подобається, там дуже гарні викладачі, які дійсно дають знання дітям, але в кожній бочці меду є ложка дьогтю», – написала Тетяна Бойко.

Натомість директор школи №98 Людмила Земба пояснила, що дитину залишили на кордоні з відома батьків.

«Про поїздку в Італію 10-класників нашої школи…

Зараз мене найбільше турбує стан здоров’я Миколи. Одужуй швидше, дитино!

Отже, протягом двох годин ми перебували на кордоні України і дві годині на кордоні Угорщини. Тільки під’їхавши до кордону Микола виявив, що паспорт не той. Отож, у мами було чотири години привезти паспорт, і вона телефоном нас запевняла, що везе його. Ми шукали різні варіанти виходу, бо мали на це час, адже двоє дітей мали дозвіл лише від одного з батьків, тому терміново робили дозволи і надсилали їх вайбером. Це все тривало понад дві години.

Після більше ніж двох годин очікування до нас підійшов начальник зміни і повідомив, що всі можуть їхати, окрім Миколи, і запевнив нас, що дитина залишиться і її передадуть батькам (на той час ми знали що мама їде блаблакаром). Ми ще раз поговорили з мамою і впевнились, що вона погоджується на таке рішення. Дитину ми залишили зі згоди мами на начальника зміни.

Це надзвичайно неприємна ситуація, і я готова нести відповідальність відповідно до чинного законодавства», – написала директорка школи.

У коментарі IA ZIK Людмила Земба запевнила, що з цієї ситуації будуть зроблені висновки на майбутнє, щоб таке більше не повторилося.

«Ми зберемо батьківські збори і разом з дітьми та батьками дітей, які їздили у поїздку, обговоримо цю ситуацію і зробимо висновки на майбутнє. У майбутньому такі помилки більше не будемо допускати», – сказала вона.

Директор школи також повідомила, що мала розмову з цього приводу з керівництвом управління освіти Львова.

«Я розмовляла телефоном з начальником управління освіти, з начальником відділу освіти і все їм детально пояснила. Поки що мене нікуди більше не викликали», – додала вона.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*