середа , 21.02.2024

На Івано-Франківщині створили унікальний вертеп із сіна (ФОТО)

Вчителі Надвірнянської художньої школи зробили єдиний в Україні вертеп із сіна.
вертеп, сіно

“Центром вертепу є ясла з маленьким Ісусом, – розповідає Жанна Бондаренко, директорка школи та ініціаторка створення дивовижі. – Біля ясел – фігури Марії, Йосифа, трьох царів, Ангела. А ще є звірі – верблюд, олень, буйвол, баран, вівця, кінь. Над усіма ними височіє Вифлиємська зірка”.

Заввишки фігури від 40 сантиметрів до 4 метрів, важать від 3 до 70 кілограм. Зробити вертеп та біблійних персонажів з сіна пані Бондаренко надихнули колядки.

“Майже в кожній різдвяній пісні співається, що “Діва Марія Ісуса породила, та в яслах на сіні Його положила”. Отож сіно для мене стало одним із символів Різдва, – зізнається мисткиня. – А ще це добрий пластичний матеріал для виготовлення скульптур”.

Вертеп з сіна фігури пані Жанна зробила зі своєю заступницею Наталією Пак та добровільним помічником, хористом церковного хору Миколою Зузанським за два тижні.

В основі всіх фігур вертепу є каркаси дроту та картону, перемотаного скотчем. На них накладали сіно, солому, яку перемотували нитками.

Найважче було зробити з сіна обличчя, доводилося зминати сіно і “ліпити” лиця. На увесь вертеп витратили 400 кілограм сіна, 20 кілограм соломи, два 50-метрові мотки ниток, кілька кілограм картону, 12 невеличких ялинкових іграшок-кульок, що слугують замість очей звірям, 20 метрів тонкого алюмінієвого дроту та кілька відрізків мішковини й атласної тканини, з яких зробили одяг для персонажів.

За словами пані Бондарено, якщо фігури вертепу зберігати у прохолодному сухому місці, вони може простояти більше 20 років. Пахучу дивовижу із сушеної трави митці подарували рідній Надвірній. Але унікальний вертеп хотіли побачити багато людей, тому вертеп привезли до Івано-Франківська.

Для цього довелося наймати велику вантажівку. Побачити вертеп з сіна упродовж свят можна в обласному навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття, що на вулиці Незалежності, 12

Джерело: Сабіна РУЖИЦЬКА, Експрес

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*