неділя , 25.07.2021

На Вінничині кір “скосив” військову частину Нацгвардії – понад 20 хворих (ВІДЕО)

У Вінницькій військовій частині з номером 3008 зафіксували спалах кору.

За офіційними даними, хворих понад 20, вони в стаціонарах інфекційних лікарень, ідеться в сюжеті ТСН.

Командир військової частини Володимир Джула показує лазарет, де лежать бійці, яких помістили на карантин. Скільки їх – не поточнює.

“Знімати нічого не треба, тому що тут самі розумієте”, – каже він.

Бійці вкриті ковдрами із головами. У всіх висока температура та кашель. Що це: кір на початкових стадіях, грип чи застуда – солдати ще  не знають.

“Висипів немає”, – каже військовослужбовець Богдан Бідник.

“Температура, кашель. Таблетки, уколи, так і лікуємося”, – каже військовослужбовець Михайло Головань.

Перший випадок захворювання на кір тут зафіксували ще перед Новим роком, а зараз недужих уже понад два десятки. Командир каже, що бійці могли заразитися на чергуванні або в місцях масового скупчення людей.

“Мої солдати несуть службу в обласній адміністрації, в міській раді, конвоювання, охорона в залах, закриті приміщення, є контакт з населенням”, – пояснив Володимир Джула.

Військовослужбовцям поспіхом почали робити щеплення, вакцинувати встигли понад півсотні.

“Щепилось 54 чоловіка і 65 відмовилось. Велика кількість, на жаль, написала відмови, ми не можемо змушувати людей, є офіційна відмова”, – пояснив начальник медичної служби частини Вадим Кириченко.

Двох солдатів у марлевих масках журналісти зустріли  біля інфекційного відділення міської лікарні №1. У них діагноз кір підтвердився, тож лікуються у стаціонарі. “Багато”, – відповідають вони на питання, скільки їх у палаті. В самому відділенні ми побачили ще трьох військових.

“Нас тут багато. Я даже не можу сказати. Десь чоловік вісім”, – уточнюють вони. Строковик Юрій Городнік готується до виписки після того, як лікувався тут два тижні. Спочатку теж лежав із гарячкою в частині.

“Була температура велика, думали, що ГРВІ. Але була підозра на кір, і мене привезли сюди”, – розповів він.

У Нацгвардії немає профільного лікувального закладу, тому їхніх бійців шпиталізують у міську лікарню. Це при тому, що інфекційка і без того переповнена.

“Поступили хворі з військової частини з ознаками: висока температура біль, сльзотеча, сухий кашель. В при обстеженні є початок кіру, і через деякий час в них почалась висипка”, – розповів завідувач інфекційним віддленням Анатолій Чорний.

Ще відомо про чотирьох нацгвардійців, які лікуються у Хмільницькій райлікарні, за 70 кілометрів від міста. Але у військовій частині переконують, що ситуація контрольована, а надто на тлі спалаху хвороби у всьому місті. Це підтверджують і медичні чиновники.

“Так, є велике зростання, протягом двох тижнів 400 вінничан захворіло і половина – це діти”, – каже начальник відділу департаменту охорони здоров’я міської ради Наталя Авраменко.

Медики вкотре наголошують, що запобігти кору може лише щеплення. І радять при перших симптомах хвороби звертатись до лікаря, адже кір страшний своїми ускладненнями, від яких можна навіть померти.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*