четвер , 27.01.2022

Вартість проїзду у львівських маршрутках зросте до 7 гривень

Тариф на проїзд у маршрутках Львова зросте з 5 до 7 грн вже на початку лютого цього року.

Львів, маршрутка

Про це на брифінгу повідомив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Львівської міськради Сергій Бабак, пише ІА ZIK.

Як повідомив С. Бабак, економічно обґрунтований тариф станом на сьогодні – 8, 21 грн, однак міська рада спільно з перевізниками дійшли згоди щодо коригування тарифу до 7 грн.

Натомість приватні перевізники водитимуть безкоштовно пенсіонерів та осіб з інвалідністю 3-ї групи, від чого вони відмовилися раніше. За перевезення пільговиків перевізники отримуватимуть компенсацію з міського бюджету.

«Рівно рік назад приватні перевізники відмовилися перевозити пенсіонерів безкоштовно. Цілий рік у нас були складні перемовини. Сьогодні хочу оголосити приємну новину: ми знайшли спільну мову з перевізниками і вони відновлюють безкоштовне перевезення пенсіонерів та осіб з інвалідністю 3-ї групи. Це соціальна функція міста і соціальна функція, яку на себе взяли перевізники… Тому на найближчий виконком у п’ятницю буде виноситись два питання – коригування тарифу до рівня 7 грн та рішення виконкому про безоплатний проїзд пенсіонерів і осіб з інвалідністю 3-ї групи. Рішення буде опубліковано у пресі у перших числах лютого», – повідомив С.Бабак.

Як повідомив керівник управління транспорту Олег Партика, у 2018 році на компенсації автоперевізникам було виділено 37 млн грн, електротранспорту – 55 млн грн. У 2019 році сума зросла – для авто перевізників передбачені компенсації більше як 61 млн грн, для електротранспорту – 179 млн грн.

Зі слів керівника підприємства-перевізника «Міра і К», голови Асоціації перевізників Львівщини Івана Велійки, після зростання тарифу до 7 грн перевізники обіцяють «привести автобуси до більш-менш нормального рівня, поліпшити культуру перевезень».

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*