п’ятниця , 22.11.2024

Платники Прикарпаття сплатили до місцевого бюджету 477 мільйонів гривень плати за землю

З початку 2018 року надходження земельного податку до місцевих бюджетів склали 477 млн грн.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року сплата земельного податку збільшилася на 28,1 млн грн. Про це повідомили в головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Власники та орендарі земельних ділянок – юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів за використання землі 407,2 млн грн, а від фізичних осіб – землевласників та землекористувачів надійшло більше 69,8 млн грн.

Нагадуємо, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування.

Ставки плати за землю, що сплачується на відповідній території встановлюються і оприлюднюються органами місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлюваних місцевих податків та зборів.

Облік фізичних осіб-платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня. Сплатити суму цього податку фізичні особи мають протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Термін вручення повідомлень-рішень фізичним особам до 1 липня поточного року.

Характерним у платі за землю є те, що вона надходить безпосередньо до місцевих бюджетів та відповідно має вагоме значення для зміцнення фінансової самодостатності територіальних утворень. Наразі, земельний податок посідає третє місце в наповненні бюджетів територіальних громад.

Нагадуємо платники податків, які проігнорували розрахуватися вчасно за користування земельними ділянками доведеться додатково сплатити штрафні санкції у розмірі 10% при затримці до 30 календарних днів та 20% – більше 30 календарних днів.