п’ятниця , 30.07.2021

Франківський “Гамлет” – серед переможців театрального фестивалю “GRA”

30-го листопада на сцені Національної оперети відбулася Церемонія нагородження Першого всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «GRA» («Great Real Art»).

Стали відомі кращі вистави  України за підсумками 2017 театрального року. Переможці отримали суспільне визнання і грошові премії на постановки нових театральних шедеврів.

Номінації та лауреати Фестивалю-Премії «ГРА/GRA»

За найкращу виставу для дітей»:

  • «Ангелик, що загубив зірку» Чернігівського обласного театру ляльок імені Олександра Довженка.

«За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»

  • «Дідона та Еней» Громадської організації «Open Opera Ukraine».

Грошова премія номінації «За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу» рішенням журі розподілена між двома заявленими в номінації  виставами. Журі особливо відзначило звучання оркестру й диригента у виставі «Дідона та Еней» та виконавицю ролі Жанни (Олександру Студзінську) у виставі «Біла ворона» Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії.

«За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу»

  • За об’єктивних причин переможець не визначений

«За найкращу виставу камерної сцени»

  • «Віталік» «Дикого театру»

«За найкращу експериментально-пошукову виставу»

  • «Гамлет» Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.

«За найкращу драматичну виставу»

  • «Вій. Докудрама» Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка.

Особлива відзнака  журі

  • «Тату, ти мене любив?» Київського академічного театру «Золоті ворота».

 «ГРА» – проект заснований і реалізований Національною спілкою театральних діячів України. Фестиваль-Премія не має аналогів серед вітчизняних культурно-мистецьких заходів. «ГРА» проходила за підтримки Міністерства культури України, Департаменту культури КМДА.

Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвиток українського театрального конкурентного середовища.

«GRA» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року (цьогоріч розглядалися прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2017 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні).

Цьогоріч у «GRA» участь взяли більше 70-ти театрів України різних форм власності і форматів роботи. За допомогою відеоперегляду вистав експерти Фестивалю-Премії сформували лонг-лист з 27 постановок. Потім вони дивилися вистави наживо і вибрали 12 театральних колективів-щасливчиків, гідних участі в фіналі.

Щоб ні в кого не виникло питань і сумнівів з приводу вибору, Національна спілка театральних діячів України на чолі з головою, н. а. України Богданом Струтинським довірилась думці відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців. У фіналі на зміну українським театральним гуру в непростій справі вибору прийшло міжнародне журі.

Так як «ГРА» – фестиваль, шанувальники театру теж змогли приєднатися до проекту. Побачити найсильніші театральні постановки 17-го року можна було з 24 по 30 листопада під час фінальних показів вистав на сценах різних столичних театрів.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*