понеділок , 26.07.2021

На Прикарпатті планують створити асоціацію виробників бринзи

Асоціацію виробників бринзи хочуть створити на Івано-Франківщині

Перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка зустрілася із представниками Проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Анжель Постоль – старшим експертом проекту, Ганною Антонюк та Тарасом Антонюком – національними експертами даного проекту.

У розмові також взяв участь директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин.

Темою зустрічі стала майбутня реалізація проекту на Прикарпатті. А саме, запровадження системи географічних зазначень для виробників бринзи.

За словами експертів, розробка широкої системи захисту географічних зазначень передбачена Угодою про асоціацію з ЄС.

Її застосування дають змогу захистити місцевих виробників, сприяти розвитку сільських територій, приваблювати  туристів, а головне – створити умови для експорту місцевої продукції.

Даний проект уже впроваджується у Закарпатській області, де з-поміж сироварів створено Асоціацію виробників традиційних карпатських високогірних сирів.

На Івано-Франківщині проект мають на меті реалізовувати у Верховинському районі. Адже саме тут зберігаються унікальні особливості сироваріння, його виняткова якість.

«Географічне розташування нашої області дає змогу виготовляти екологічно чисту продукцію, яка користується неабияким попитом серед споживачів не лише Прикарпаття, а й усієї України, – розповіла Марія Савка. – На сьогодні наш унікальний продукт – бринзу – виготовляють на Верховинщині та Косівщині. Ці райони здавна славилися своїми добрими традиціями у галузі сироваріння. Тож для реалізації проекту також варто розглядати і Косівський і інші гірські райони».

Зазначимо, що проект впроваджується за підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України , а також  Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*