середа , 19.12.2018

Як медикам з України влаштуватися на роботу в Польщі

Вітчизняна медична освіта відрізняється від європейської , тому медсестрам і акушеркам не так просто влаштуватися на роботу в Польщі.

Потрібно отримати спеціальний дозвіл районної ради медсестер і акушерок. Хто ж може стати власником подібного дозволу?

Якщо в Україні ви працювали медиком і тепер замислюєтеся про переїзд в Польщу, то потрібно знати деякі нюанси щодо працевлаштування медсестер і акушерок в Європі. Все не так просто.

Для початку потрібно отримати тимчасовий дозвіл на роботу і пройти стажування або ж адаптацію в конкретному лікувальному закладі протягом 6 місяців. Тільки тоді ви маєте право претендувати на постійний дозвіл працювати медсестрою.

Є чіткі умови, прописані в ст. 35 і ст. 36 Закону від 15 липня 2011 про професіях медсестер і акушерок ( «Вісник законів 2018 року», пункт 123 з поправками), які дозволяють іноземкам працювати медсестрами. Наприклад, для того, щоб отримати тимчасовий дозвіл на роботу потрібно:

мати сертифікат про знання польської мови розмовної й писемної в тій мірі, в якій це необхідно для практики в якості медсестри або акушерки. Документ повинен бути виданий на підставі Закону від 7 жовтня 1999 року про польськв мову;

мати свідоцтво про закінчення медичної школи або сестринської школи або сертифікат, отриманий в іншій країні, визнаної в Республіці Польща, за умови, що він відповідає мінімальним вимогам до навчання, викладеним в законодавстві Європейського союзу;

мати повну правоздатність,

стан здоров’я має дозволяти вам працювати медсестрою. (Це підтверджується принесенням до районної ради медсестер і акушерок довідки про стан здоров’я, що дозволяє практикувати, документ видається лікарем медицини працї).

Районна рада медсестер і акушерок (за місцем роботи) може надати право працювати медсестрою або акушеркою на постійній основі або на певний період для іноземця, який має:

постійний дозвіл на проживання в Республіці Польща або ж карту тимчасового перебування;

офіційний сертифікат про знання польської мови;

диплом медсестри, виданий на підставі правил, що діють в країні, в якій він раніше займався своєю професією,

свідоцтво відповідного органу держави, громадянином якої він є, що він не був позбавлений права на практичну діяльність;

довідку про стан здоров’я;

підтвердження, що він пройшов шестимісячну практику адаптації в призначеній терапевтичній організації.

Одною з основних умов, які повинна виконати іноземна медсестра, щоб отримати тимчасове право на практику, є попередня нострифікація її диплому про закінчення вищих курсів медсестер. Що стосується України, нострифікація може включати тільки дипломи після закінчення курсів сестринської справи 1 і 2 рівня, бакалаврат, магістратура.

Слід зазначити, що заявник повинен заплатити збір за проведення нострифікації. Розмір оплат визначається компетентним органом університету. Для отримання докладної інформації іноземець повинен звернутися в університет, який проводить процедуру підтвердження диплома.

Також необхідно підкреслити, що неможливо визнати диплом молодшого спеціаліста, отриманого в Україні в рамках процедури нострифікації, оскільки в Польщі немає такого диплома, і цей вид освіти неприйнятний в польських вузах. Якщо ви власник такого диплому і хочете працювати в Польщі, то потрібно закінчити освіту в цій країні.

Щоб отримати детальну інформацію про надання права на практику і роботу, медсестра з України повинна зв’язатися з відповідною районною палатою медсестер і акушерок.

Як бачите, процедури отримання дозволу на роботу і підтвердження диплома занадто складні. Це головна причина чому тільки одиниці українських медиків працюють в польських лікарнях. А ось польські медсестри теж не поспішають будувати кар’єру в своїй країні, адже умови роботи за кордоном набагато привабливіші.

Джерело: “Польща Сьогодні”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates