середа , 28.07.2021

У Франківську активісти прийшли в гості до московського єпископа (ФОТО)

Зі зверненням оприлюднити свою позицію з приводу створення єдиної помісної православної церкви в Україні до керуючого єпархією УПЦ Московського патріархату, єпископа Івано-Франківського і Коломийського Серафима прийшли представники чотирьох громадських організацій та активісти.

Про візит у мережі повідомив один із підписантів звернення, екс-очільник ПС Василь Абрамів.

“Сьогодні разом з побратимами принесли звернення до Івано-Франківського єпархіального управління УПЦ Московського патріархату від громадських організацій та патріотів Прикарпаття.

Звернення адресоване єпископу Івано-Франківському та Коломийському о. Серафиму. Ми хотіли почути його особисту позицію, яку, думаємо, він висловить публічно в ЗМІ. Сподіваємось на це…

Закликаю громадськість об’єднатися навколо питання створення Єдиної Української помісної церкви! Об’єднавчому Архиєрейському собору – бути!” – поінформував про мету візиту Абрамів.

Звернення подали громадські організації та активісти Прикарпаття. Як-от обласна та міська організації “Українська народна самооборона”, представники “Державницької ініціативи Яроша” та інші, пише видання “КУРС”. 

Активісти мали намір вручити звернення єпископу особисто. Але на воротях єпархіального управління їх зустрів протоієрей Василь Романюк. Священик сказав, що передасть звернення. А відповідь дадуть упродовж робочого тижня, розповів Абрамів. “Незадовго перед тим журналісти бачили, як єпископ Серафим приїхав в єпархіальне управління, відпустив водія і зайшов у приміщення”, – пише він.

13 листопада єпископ Серафим взяв участь у засіданні Собору єпископів України, йдеться на сайті єпархії. За результатами засідання Собор прийняв Постанову та Заяву. Заявою Собор єпископів відмовився зустрітися із Президентом Пороршенком в “Українському домі” для переговорів з приводу об’єднання православних церков України.

Що стосується позиції всіх архієреїв з цього приводу, в т. ч. єпископа Серафима, то вона була висловлена у Постанові.

“Собор єпископів Української Православної Церкви вважає, що рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року стосовно українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили. Зокрема, рішення про встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату на території України є наслідком спекулятивного трактування церковної історії”, – зазначено в ній.

“Собор єпископів просить Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія звернутися до Предстоятелів Помісних Православних Церков з приводу кризової ситуації, що склалася в церковному житті України внаслідок незаконного втручання Константинопольського Патріархату”, – йдеться в ухваленому документі.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*