понеділок , 26.07.2021

У Німеччині жінка з Прикарпаття у 93 роки вперше отримали паспорт громадянки України

93-річна уродженка села Завій Калуського району Марія Цебак, що проживає в Німеччині, вперше в житті отримала паспорт.

Про це повідомляє консульство України у Франкфурті-на-Майні на своїй сторінці у Фейсбуці.

16 листопада пані Марія Цебак отримала перший в її житті паспорт. 27 січня їй виповниться 94 роки.

“Ми познайомилися з пані Марією 8 травня 2015 року на центральному цвинтарі Франкфурта-на-Майні під час покладання квітів загиблим під час Другої світової війни примусовим працівникам.

Потім зустрічали її в церкві. Вона і її син, пан Микола, розповіли зворушливу історію про те, як пані Марія 16-річною дівчиною потрапила до Німеччини на примусові роботи, як тяжко працювала і ховала від господаря травму, щоб не відіслав її до концтабору, як хотіла вернутися після закінчення війни додому, але випадково дізналася про те, що українців із західних регіонів відправляють відразу в Сибір, і що єдиний наявний у неї документ – підтвердження Греко-католицьким парохіяльним Урядом в Завою (написання збережено в оригіналі) про її походження – врятував її від страшної долі багатьох українців, які мусили після каторжних робіт в Німеччині пройти концтабори в радянському Сибіру”,  йдеться у дописі.

Так сталося, що пані Марія так і залишилася в Німеччині, але набувати німецьке громадянство категорично відмовилася, натомість мала унікальний документ – посвідчення особи без батьківщини.

“Саме так, не посвідчення особи без громадянства, а посвідчення особи без батьківщини. Якось у розмові виникла ідея надати можливість пані Марії отримати те, що війна, німецька та радянська окупації відібрали у неї – громадянство.

І от, після кількох місяців здійснення необхідних формальностей, пані Марія Цебак отримала свій перший і такий довгоочікуваний паспорт громадянина України!”  інформують у консульстві.

Джерело: “КУРС”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*