понеділок , 26.09.2022

Тринадцята зарплата та подарунки перед Різдвом: українка розповіла про роботу на німецькій пошті

Німецька пошта доставляє близько 90% листів і 60% посилок по всій країні. Послуги доставки додому дуже популярні.

Люди, особливо літні, замовляють найрізноманітніші товари за каталогами – від устриць і собачого корму до грилю і душових кабінок.

Про це розповідає українка Юлія Бот із Києва. Три роки тому переїхала у село Петмес в Баварії. Влаштувалася працювати листоношею у сусіднє місто.

“До цього 10 років працювала у відділі маркетингу київських компаній. Вирішила, що більше не хочу сидіти в офісі. Почала шукати роботу, де б могла працювати неповний день і мати дохід. На сайті німецької біржі праці натрапила на вакансію листоноші. Влаштуватися було не складно, адже мову знала ще до переїзду. Але перед цим попросила пробний день. Сиділа поряд із листоношею та дивилася, чи готова до такої роботи. Потім були два оплачуваних випробувальних тижні, під час яких усе пояснювали”, – розповідає Юлія Бот.

Щоб влаштуватися листоношею у Німеччині, також потрібно мати водійське посвідчення. Працедавці перевіряють його щомісяця.

“Я починала працювати з українськими правами, але за законом вони стають недійсними через півроку. Тому одразу записалася в автошколу. Пройшла теорію, кілька уроків водіння та курс із першої медичної допомоги. Екзамен вдалося скласти із третього разу. На нову спробу щоразу потрібно було чекати місяць. Кожна коштувала 200 євро. Загалом за усе в автошколі заплатила 1800 євро”.

За словами українки, на роботі повністю видають одяг – шість чи п’ять футболок, три светри, штани, зимову і демісезонну куртку, шапку, шарф, дощовик та взуття.

“Робота починається о шостій ранку. Нам привозять три вантажівки листів та посилок, які потрібно розсортувати за районами до дев’яти годин. Потім розвожу їх мікроавтобусом за своїм маршрутом. Зазвичай встигаю усе розвести до другої години дня і можу їхати додому.

Але в грудні завжди працюю довше, бо перед святами кількість посилок і листів збільшується. Зате перед Різдвом більшість людей традиційно дякують за мою працю – дають чайові по 5 євро, дарують шоколад, цукерки”.

Зазвичай вдень українка доставляє від 70 до 100 посилок. Максимальна вага кожної – 31 кілограм. Усі перед завантаженням в авто і після видачі сканує спеціальним пристроєм.

“Для важких посилок маю спеціальний візок, який нагадує нашу “кравчучку”. Але користуюся ним рідко, бо це займає час. Усі пакунки потрібно віддавати в руки.

Люди також можуть укласти договір із поштою, який дозволяє залишати товар під дверима. В іншому випадку, якщо в людини не має в дома, залишаю лише чек і повідомлення, що товар на пошті”.

Дохід на німецькій пошті залежить від стажу. Також працівникам перед Різдвом заведено виплачувати тринадцяту зарплату в році.

“Зараз отримую 2200 євро, але з вирахуванням податку на руки платять 1100 євро. Коли лише почала працювати, чистими мала 900 євро. Тобто зарплата у всіх однакова, але після усіх відрахувань кожен отримує різну суму”.

Джерело: gazeta.ua

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*